Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym


Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym – rozegrane zostały po raz pierwszy w 1958 roku w Budapeszcie, Węgry. Organizacją mistrzostw zajmuje się ETTU.

Spis treści

Historia


Lp Rok Miasto Państwo
1. ME 1958 Budapeszt  Węgry
2. ME 1960 Zagrzeb  Jugosławia
3. ME 1962 Berlin Zachodni  RFN
4. ME 1964 Malmö  Szwecja
5. ME 1966 Londyn  Wielka Brytania
6. ME 1968 Lyon  Francja
7. ME 1970 Moskwa  ZSRR
8. ME 1972 Rotterdam  Holandia
9. ME 1974 Nowy Sad  Jugosławia
10. ME 1976 Praga  Czechosłowacja
11. ME 1978 Duisburg  RFN
12. ME 1980 Berno  Szwajcaria
13. ME 1982 Budapeszt  Węgry
14. ME 1984 Moskwa  ZSRR
15. ME 1986 Praga  Czechosłowacja
16. ME 1988 Paryż  Francja
17. ME 1990 Göteborg  Szwecja
18. ME 1992 Stuttgart  Niemcy
19. ME 1994 Birmingham  Wielka Brytania
20. ME 1996 Bratysława  Słowacja
21. ME 1998 Eindhoven  Holandia
22. ME 2000 Brema  Niemcy
23. ME 2002 Zagrzeb  Chorwacja
24. ME 2003 Courmayeur  Włochy
25. ME 2005 Århus  Dania
26. ME 2007 Belgrad  Serbia
27. ME 2008 Sankt Petersburg  Rosja
28. ME 2009 Stuttgart  Niemcy
29. ME 2010 Ostrawa  Czechy
30. ME 2011 Gdańsk/Sopot  Polska
31. ME 2012 Herning  Dania
32. ME 2013 Schwechat  Austria
33. ME 2014 Lizbona  Portugalia
34. ME 2015 Jekaterynburg  Rosja
35. ME 2016 Budapeszt  Węgry
36. ME 2017 Luksemburg  Luksemburg
37. ME 2018 Alicante  Hiszpania
38. ME 2019 Nantes  Francja

Zwycięzcy


Rok Gra pojedyncza mężczyzn Gra pojedyncza kobiet Gra podwójna mężczyzn Gra podwójna kobiet Gra mieszana Drużynowo mężczyźni Drużynowo kobiety
2019  Niemcy[1]  Rumunia[2]
2018 Timo Boll Li Qian Robert Gardos
Daniel Habesohn
Nina Mittelham
Kristin Lang
Han Ying
Ruwen Filus
2017  Niemcy  Rumunia
2016 Emmanuel Lebesson Melek Hu Jonathan Groth
Patrick Franziska
Kristin Silbereisen
Sabine Winter
João Monteiro
Daniela Monteiro Dodean
2015 Dimitrij Ovtcharov Elizabeta Samara Stefan Fegerl
João Monteiro
Melek Hu
Shen Yanfei
 Austria  Niemcy
2014  Portugalia
2013 Dimitrij Ovtcharov Li Fen Wang Zengyi
Tan Ruiwu
Petrissa Solja
Sabine Winter
ME w grze mieszanej[3]  Niemcy
2012 Timo Boll Wiktoria Pawłowicz Robert Gardos
Daniel Habesohn
Daniela Dodean
Elizabeta Samara
2011 Li Jiao Marcos Freitas
Andrej Gaćina
Rūta Paškauskienė
Oksana Fadiejewa
 Niemcy  Holandia
2010 Wiktoria Pawłowicz Timo Boll
Christian Süß
2009 Michael Maze Wu Jiaduo Elizabeta Samara
Daniela Dodean
2008 Timo Boll Rūta Paškauskienė Krisztina Tóth
Georgina Póta
2007 Li Jiao Wiktoria Pawłowicz
Swietłana Ganina
Rūta Paškauskienė
Aleksandar Karakašević
 Węgry
2005 Władimir Samsonow Liu Jia Werner Schlager
Karl Jindrak
Tamara Boroš
Mihaela Steff
Rūta Garkauskaitė-Būdienė
Aleksandar Karakašević
 Dania  Rumunia
2003 Otilia Bădescu Weixing Chen
Jewgienij Zchetinin
Krisztina Tóth
Werner Schlager
 Białoruś  Włochy
2002 Timo Boll Ni Xialian Timo Boll
Zoltan Fejer-Konnerth
Ni Xialian
Lucjan Błaszczyk
 Szwecja  Rumunia
2000 Peter Karlsson Qianhong Gotsch Patrick Chila
Jean-Philippe Gatien
Krisztina Tóth
Csilla Bátorfi
Rūta Garkauskaitė-Būdienė
Aleksandar Karakašević
 Węgry
1998 Uładzimir Samsonau Ni Xialian Jörg Roßkopf
Uładzimir Samsonau
Nicole Struse
Elke Schall
Otilia Bădescu
Illija Lupulescu
 Francja  Niemcy
1996 Jan-Ove Waldner Nicole Struse Jan-Ove Waldner
Jörgen Persson
Krisztina Tóth
Uładzimir Samsonau
 Szwecja
1994 Jean-Michael Saive Marie Svensson Kalinikos Kreannga
Zoran Kalinić
Krisztina Tóth
Csilla Bátorfi
Csilla Bátorfi
Zoran Primorac
 Francja  Rosja
1992 Jörg Roßkopf Bettine Vriesekoop Erik Lindh
Jörgen Persson
Jasna Fazlić
Gordana Perkučin
Otilia Bădescu
Kalinikos Kreannga
 Szwecja  Rumunia
1990 Mikael Appelgren Danieła Gergełczewa Ilija Lupulesku
Zoran Primorac
Gabriella Wirth
Csilla Bátorfi
Yiaoming Wang
Jean-Philippe Gatien
 Węgry
1988 Flura Bułatowa Jan-Ove Waldner
Mikael Appelgren
Edit Urban
Csilla Bátorfi
Jasna Fazlić
Ilija Lupulesku
 ZSRR
1986 Jörgen Persson Csilla Bátorfi Jan-Ove Waldner
Erik Lindh
Flura Bułatowa
Jelena Kowtun
Marie Hrachová
Jindřich Panský
 Węgry
1984 Ulf Bengtsson Walentina Popowa Zoran Kalinić
Dragutin Šurbek
Narine Antonian
Walentina Popowa
Walentina Popowa
Jacques Secrétin
 Francja  ZSRR
1982 Mikael Appelgren Bettine Vriesekoop Flura Bułatowa
Anna Kowalenko
Bettine Vriesekoop
Andrzej Grubba
 Węgry  Węgry
1980 John Hilton Walentina Popowa Patrick Birocheau
Jacques Secrétin
Narine Antonian
Walentina Popowa
Ilona Uhlíková
Milan Orlowski
 Szwecja  ZSRR
1978 Gábor Gergely Judit Magos Gábor Gergely
Milan Orlowski
Maria Alexandru
Liana Mihut
Wiebke Hendriksen
Wilfried Lieck
 Węgry  Węgry
1976 Jacques Secrétin Jill Hammersley Stellan Bengtsson
Kjell Johansson
Jill Hammersley
Linda Howard
Erzsebet Palatinus
Anton Stipančić
Jugosławia  ZSRR
1974 Milan Orlowski Judit Magos István Jónyer
Tibor Klampár
Henrietta Lotaller
Judit Magos
Zoja Rudnowa
Stanisław Gomoskow
 Szwecja
1972 Stellan Bengtsson Zoja Rudnowa István Jónyer
Peter Rozsas
 Węgry
1970 Hans Alsér Anton Stipančić
Dragutin Šurbek
Swietłana Grinberg
Zoja Rudnowa
 ZSRR
1968 Dragutin Šurbek Ilona Voštová Anton Stipančić
Edvard Vecko
Jitka Karliková
Marta Luzová
RFN
1966 Kjell Johansson Maria Alexandru Hans Alser
Kjell Johansson
Éva Földy
Erzsebet Jurik
Marta Luzová
Vladimir Miko
 Węgry
1964 Éva Földy Vladimir Miko
Jaroslav Stanek
Diane Rowe
Mary Shannon
Sarolta Lukacz
Peter Rozsas
 Anglia
1962 Hans Alsér Ágnes Simon Vojiszlav Markovic
Janez Teran
Inge Harst
Hans Alsér
Jugosławia RFN
1960 Zoltán Berczik Éva Kóczián Zoltán Berczik
Ferenc Sidó
Maria Alexandru
Angelica Rozeanu
Maria Alexandru
Gheorghe Cobirzan
 Węgry  Węgry
1958 Ladislav Stipek
Luvik Vyhnanovsky
Ella Zeller
Angelica Rozeanu
Gizella Lantos
Zoltán Berczik
 Anglia

Przypisy


  1. Men's Teams : Medallists (Team) . International Table Tennis Federation, 2019-09-08. [dostęp 2019-09-08].
  2. Women's Teams : Medallists (Team) . International Table Tennis Federation, 2019-09-08. [dostęp 2019-09-08].
  3. W latach 2009-2013 rozgrywano Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym w grze mieszanej.

Linki zewnętrzne











Kategorie: Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym




Informacje na dzień: 23.12.2020 11:11:55 CET

Źródło: Wikipedia (Autorzy [Historia])    Licencja: CC-by-sa-3.0

Zmiany: Wszystkie zdjęcia i większość powiązanych z nimi elementów projektu zostały usunięte. Niektóre ikony zostały zastąpione przez FontAwesome-Icons. Niektóre szablony zostały usunięte (np. „Artykuł wymaga rozszerzenia) lub przypisane (np.„ Przypisy ”). Klasy CSS zostały usunięte lub zharmonizowane.
Usunięto linki do Wikipedii, które nie prowadzą do artykułu lub kategorii (takie jak „Redlinki”, „linki do strony edycji”, „linki do portali”). Każde łącze zewnętrzne ma dodatkową ikonę FontAwesome. Oprócz drobnych zmian w projekcie usunięto kontener multimediów, mapy, pola nawigacji, wersje mówione i geomikroformaty.

Proszę zanotować: Ponieważ podana treść jest automatycznie pobierana z Wikipedii w danym momencie, ręczna weryfikacja była i nie jest możliwa. Dlatego LinkFang.org nie gwarantuje dokładności i aktualności pozyskanych treści. Jeśli istnieją informacje, które są obecnie niepoprawne lub mają niedokładny wygląd, prosimy o Skontaktuj się z nami: e-mail.
Zobacz też: Znak firmowy wydawcy & Polityka prywatności.