Lista obozów niemieckich (1933–1945) - pl.LinkFang.org

Lista obozów niemieckich (1933–1945)




Poniższa lista jest zestawieniem obozów koncentracyjnych Rzeszy Niemieckiej opracowanym na podstawie danych Niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Badacze poszczególnych obozów i ich podobozów oraz komand zewnętrznych doszli miejscami do odmiennych konkluzji. Dzieje kilkunastu tysięcy obozów nazistowskich są wciąż badane i ich historia jest daleka do pełnego odkrycia. Stąd też różnice mogące się pojawiać w tego typu spisach są naturalnym wyrazem postępu badań historycznych bądź ścieraniem się tez badawczych. W porównaniu do oryginału poprawiono tu kilka ewidentnych błędów oraz zamieniono nazwy lokalizacji na zgodne z rzeczywistością historyczną, np. tam gdzie w dokumentach niemieckich widniała „Polska” podano zgodnie z historią „Generalne Gubernatorstwo” bądź analogicznie na miejsce „Czech” wpisano „Protektorat Czech i Moraw” i „Okręg Rzeszy Kraj Sudetów”.


Indeks


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Z

Nazwa obozu, podobozu lub komanda zewnętrznego Data założenia Data wyzwolenia/likwidacji (z reguły obozy były wyzwalane m.in. przez Armię Czerwoną, polską, amerykańską itd.) Czas funk- cjono- wania (dni) Nazwa obozu macierzystego Niemiecka nazwa urzędowa

A

Abteroda, powiat Eisenach . 8 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Adlershorst, gmina Gotenhafen 13 września 1939 30 listopada 1941 797 Stutthof .
Adorf . . . . patrz: Artern
Aflenz . . . . patrz: Graz
Ahlem . . . . patrz: Hannover-Ahlem
Ahrensbök, powiat Eutin / Oldenburg 5 grudnia 1933 9 maja 1934 154 . .
Alderney, Einsatzort der I. SS-Baubrigade . . . Sachsenhausen, od połowy lutego 1943 Neuengamme .
Alexoten-Aleksotas . . . . patrz: Kauen-Alexoten
Alfred I / Sachsen, komenda w: Ellrich . . . Mittelbau-Dora .
Allach . . . . patrz: München-Allach
Allendorf bei Kirchhain, powiat Marburg 16 sierpnia 1944 27 marca 1945 221 Buchenwald .
Allersdorf-Liebhof . . . . patrz: Liebhof
Alt Daber (Männerlager, obóz męski), gmina Wittstock / Brandenburg 8 maja 1933 25 maja 1933 17 . .
Altdorf = Stara Wies, powiat Pleß / Schlesien (Śląsk) 1 października 1942 30 listopada 1943 419 Auschwitz .
Altenburg (Frauenlager, obóz kobiecy) / Thüringen 1 września 1944 12 kwietnia 1945 221 Ravensbrück .
Altenburg (Männerlager, obóz męski) / Thüringen 27 listopada 1944 12 kwietnia 1945 135 Buchenwald .
Altenhammer, powiat Neustadt a. d. Waldnaab 1 grudnia 1944 30 kwietnia 1945 149 Flossenbürg .
Alt-Garge a. d. Elbe 24 sierpnia 1944 15 lutego 1945 171 Neuengamme .
Althammer / Pommern (Pomorze) . . . Stutthof .
Althammer (Stara Kuznia (Kuznica)), powiat Pleß 15 września 1944 . . Auschwitz .
Amersfoort / Holland (Holandia) 18 sierpnia 1941 5 maja 1945 1337 Hertogenbosch .
Ampermoching . . . Dachau .
Ampfing-Waldlager V (Frauenlager, obóz kobiecy), komenda w: Mühldorf 13 stycznia 1945 . . Dachau .
Ampfing-Waldlager V und VI (Männerlager, obóz męski), komenda w: Mühldorf . 2 maja 1945 . Dachau .
Amstetten / NiederÖsterreich (Dolna Austria) . 18 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Ankenbuck, powiat Donaueschingen (przedtem: powiat Villingen) 1 kwietnia 1933 12 marca 1934 341 . .
Annaberg w powiecie strzeleckim październik 1940 luty 1945 . Organisation Schmelt Arbeitslager Annaberg
Annaburg, powiat Jessen (przedtem: powiat Torgau) . 16 marca 1945 . Buchenwald .
Annen . . . . patrz: Witten-Annen
Ansbach . 10 kwietnia 1945 . Ravensbrück .
Ansbach 13 marca 1945 4 kwietnia 1945 21 Flossenbürg .
Antivari . . . . patrz: Topolica bei Bar
Apolda / Thüringen . . . Buchenwald .
Arbeitsdorf, gmina Fallersleben 8 kwietnia 1942 11 października 1942 183 . .
Arenberg 5 kwietnia 1940 20 kwietnia 1940 15 Neusustrum .
Argenau (Gniewkowo) / Warthegau, komenda w: Thorn OT . . . Stutthof .
Arnheim (Arnhem) / Holland (Holandia) 1 lipca 1943 . . Hertogenbosch .
Arolsen, powiat Waldeck 15 listopada 1943 29 marca 1945 494 Buchenwald .
Artern, „Adorf”, powiat Sangerhausen . 6 kwietnia 1945 . Mittelbau-Dora .
Asbach, komenda w: Neckarelz I und II . 30 kwietnia 1945 . Natzweiler-Struthof .
Aschendorfermoor, gmina Aschendorf 1 stycznia 1936 . . . .
Aschersleben (Frauenlager, obóz kobiecy) 6 stycznia 1945 11 kwietnia 1945 95 Buchenwald .
Aschersleben (Männerlager, obóz męski) . 11 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Aseri / Estland (Estonia) . . . Vaivara .
Aslau, powiat Bunzlau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 11 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Athen-Haidari . . . . patrz: Haidari
Attnang-Puchheim . . . . patrz: Schlier-Redl-Zipf
Aue / Sachsen . 8 maja 1945 . Flossenbürg .
Auerbach . . . . patrz: Bensheim-Auerbach
Aufkirch . . . . patrz: Kaufbeuren
Augsburg 14 kwietnia 1942 23 lipca 1942 99 Dachau .
Augsburg, Michel-Fabrik . 30 kwietnia 1945 . Dachau .
Augsburg, Oberbürgermeister . . . Dachau .
Augsburg, Reichsbahn-betriebsamt . . . Dachau .
Augsburg-Pfersee, Messerschmitt-Werke . . . Dachau .
Augustusburg bei Chemnitz 1 maja 1933 31 grudnia 1935 960 Sachsenburg .
Aurach . . . . patrz: Wurach
Aurich, powiat Aurich . 23 grudnia 1944 . Neuengamme .
Auschwitz (Oświęcim), Auschwitz-Zasole oraz SS-Eisenbahn-Baubrigade 2 20 maja 1940 27 stycznia 1945 1687 . .
Auvere / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Babelsberg . . . . patrz: Potsdam-Babelsberg

B

Babitz / Oberschlesien (Górny Śląsk) 1 marca 1943 18 stycznia 1945 677 Auschwitz .
Bachmanning, powiat Wels, komenda w: Großraming 30 września 1943 . . Mauthausen-Gusen .
Backa-Topola / Jugoslawien (Jugosławia) 17 marca 1944 . . . .
Bad Berka, powiat Weimar, komenda w: Tonndorf . . . Buchenwald .
Bad Gandersheim, powiat Gandersheim 2 października 1944 4 kwietnia 1945 182 Buchenwald .
Bad Godesberg . . . Buchenwald .
Bad Ischl, powiat Gmunden, Sägewerk 18 czerwca 1942 19 grudnia 1942 181 Dachau .
Bad Ischl, powiat Gmunden, Umsiedlungslager 9 lutego 1942 19 grudnia 1942 310 Dachau .
Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) . . . . patrz: Sackisch
Bad Oberdorf, gmina Hindelang . . . Dachau .
Bad Rappenau, powiat Sinsheim, komenda w: Neckarelz I und II 1 września 1944 31 marca 1945 210 Natzweiler-Struthof .
Bad Saarow, powiat Beeskow-Storkow . 15 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Bad Salzbrunn / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . . . Groß-Rosen .
Bad Salzungen, powiat Meiningen 5 stycznia 1945 . . Buchenwald .
Bad Sulza (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Waimar . 1 lipca 1936 . . .
Bad Sulza (Männerlager, obóz męski), powiat Waimar 1 lipca 1933 31 lipca 1937 1470 . .
Bad Tölz 1 lipca 1940 . . Dachau .
Bad Warmbrunn, powiat Hirschberg / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Bad Zwischenahn, komenda w: Esterwegen . . . Esterwegen .
Baden-Baden-Oos-Sandweier . . . . patrz: Iffezheim
Baerum . . . . patrz: Grini
Balingen . . . . patrz: Gruppe Wüste
Ballenstedt, powiat Quedlinburg (przedtem: powiat Ballenstedt) . . . Mittelbau-Dora .
Banjica / Serbien (Serbia) 9 lipca 1941 3 października 1944 1164 . .
Barkhausen 18 marca 1944 1 kwietnia 1945 373 Neuengamme .
Barneveld / Holland (Holandia) 27 lutego 1943 28 września 1943 211 . .
„Baron Hirsch” . . . . patrz: Saloniki
Barth / Ostsee, powiat Stralsund 1 sierpnia 1943 30 kwietnia 1945 629 Ravensbrück .
Baubrigaden . . . . patrz: Auschwitz, Buchenwald, Mittelbau-Dora, Neuengamme i Sachsenhausen
Bäumenheim, gmina Asbach, powiat Donauwörth . . . Dachau .
Bautzen / Sachsen 1 października 1944 30 kwietnia 1945 209 Groß-Rosen .
Bayersoien . . . . patrz: Echelsbach
Bayreuth 14 czerwca 1944 10 kwietnia 1945 296 Flossenbürg .
Bayrischzell, powiat Miesbach . . . Dachau .
Beaune-la-Rolande / Frankreich (Francja) 14 maja 1941 2 lipca 1943 768 . .
Beendorf . . . . patrz: Helmstedt-Beendorf
Beerfelde, powiat Lebus / Oder . . . Sachsenhausen .
Belzec, powiat Zamosc / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 1 września 1941 31 lipca 1943 690 . .
Belzig, powiat Zauch-Belzig . 2 maja 1945 . Ravensbrück, od 1 listopada 1944 Sachsenhausen .
Benninghausen / Westfalen 29 marca 1933 11 października 1933 192 . .
Bensberg, Rheinisch-Bergischer powiat 28 marca 1944 25 lutego 1945 327 Buchenwald .
Bensheim-Auerbach 11 września 1944 26 marca 1945 195 Natzweiler-Struthof .
Berga / Elster, powiat Greiz / Thüringen . 10 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Bergen-Belsen 30 kwietnia 1943 15 kwietnia 1945 705 . .
Bergkamen (Männerlager, obóz męski) / Westfalen 1 kwietnia 1933 . . . .
Berka . . . . patrz: Bad Berka
Berlin, Arado-Flugzeugwerke 1 października 1944 . . Sachsenhausen .
Berlin, Kastanienallee 29 września 1941 31 grudnia 1941 92 Sachsenhausen .
Berlin, Kommandoamt der SS 2 maja 1941 31 grudnia 1941 239 Sachsenhausen .
Berlin, SS-Hauptwirtschaftslager II (Berlin-Südende), Volksdeutsche Mittelstelle (Berlin W 62), Reichssicherheits-hauptamt, Kreiselgerät GmbH, Deutsche Ausrüstungswerke (SS-WVHA / Amt W IV), Bauleitung Groß-Berlin . . . Sachsenhausen .
Berlin-Falkensee . . . . patrz: Falkensee
Berlin-Hakenfelde, Luftfahrtgerätewerk 1 lipca 1943 . . Sachsenhausen .
Berlin-Halensee . . . Sachsenhausen .
Berlin-Köpenick, AEG-Kabelwerk Oberspree . 20 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Berlin-Lichtenrade . 20 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Berlin-Lichterfelde 7 stycznia 1941 . . Sachsenhausen .
Berlin-Marienfelde 23 września 1943 . . Sachsenhausen .
Berlin-Neukölln, Registrierkassen-Gesellschaft Krupp . . . Sachsenhausen .
Berlin-Niederschöneweide, Firma Pertrix (Varta) . 21 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Berlin-Reinickendorf, Argus-Werke . . . Sachsenhausen .
Berlin-Siemensstadt, Siemens-Schuckertwerke 17 lipca 1944 10 kwietnia 1945 263 Sachsenhausen .
Berlin-Spandau (Frauenlager, obóz kobiecy), Deutsche Industriewerke . 23 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Berlin-Tegel, Borsig-Werke . . . Sachsenhausen .
Berlin-Tempelhof, „Columbia” 8 stycznia 1935 5 listopada 1936 657 Sachsenhausen .
Berlin-Weißensee . . . . patrz: Jugendschutz-lager Berlin-Weißensee
Berlin-Wilmersdorf 2 stycznia 1943 3 lipca 1943 181 Sachsenhausen .
Berlin-Zehlendorf, Spinnstoff-Fabrik Zehlendorf 1 września 1943 . . Sachsenhausen .
Berlstedt, powiat Weimar 15 listopada 1938 4 kwietnia 1945 2299 Buchenwald .
Bernartice . . . . patrz: Bernsdorf
Bernsdorf (Bernartice) / Sudetenland (Kraj Sudetów), powiat Trautenau . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Berun (Bierun) . . . . patrz: Günthergrube
Betschkerek . . . . patrz: Petrovgrad
Beydritten (Männerlager, obóz męski) / Ostpreußen . . . . .
Bichl, powiat Bad Tölz 1 maja 1941 31 grudnia 1941 240 Dachau .
Bierun . . . . patrz: Günthergrube
Biesenthal bei Eberswalde, powiat Oberbarnim 1 lipca 1944 . . Sachsenhausen .
Bila Voda . . . . patrz: Weißwasser
Billroda, powiat Nebra (przedtem: powiat Eckartsberga) 19 marca 1945 10 kwietnia 1945 21 Buchenwald .
Birgsau . . . . patrz: Oberstdorf-Birgsau
Birkenau (Brzezinka, Auschwitz II) 26 listopada 1941 27 stycznia 1945 1141 Auschwitz .
Birkhahn-Mötzlich . . . . patrz: Halle
Birnbäumel / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 22 października 1944 31 stycznia 1945 99 Groß-Rosen .
Bischofferode, powiat Werbis, komenda w: Harzungen und Klein-Bodungen . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Bisingen, powiat Hechingen 24 sierpnia 1944 14 kwietnia 1945 230 Natzweiler-Struthof .
Bismarckhütte-Hajduki Wielkie, powiat Chorzow 1 września 1944 18 stycznia 1945 137 Auschwitz .
Blaichach, powiat Sonthofen . . . Dachau .
Blankenburg, powiat Wernigerode (przedtem: powiat Blankenburg) . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Blankenhain, powiat Weimar, komenda w: Tonndorf . . . Buchenwald .
Blechhammer, powiat Cosel / Oberschlesien (Górny Śląsk) (Blachownia Śląska, dzielnica Kędzierzyna-Koźla) 1 kwietnia 1944 26 stycznia 1945 295 Auschwitz .
Bleicherode / Sachsen . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Blizyn / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo), Deutsche Ausrüstungswerke GmbH, komenda w: Radom 10 lutego 1944 . . Lublin (Majdanek) .
Blumenthal . . . . patrz: Bremen-Blumenthal
Bobrek, powiat Krenau . 19 stycznia 1945 . Auschwitz .
Bochum, Bochumer Verein 26 czerwca 1944 . . Buchenwald .
Bochum, Eisen-und Hüttenwerke 21 sierpnia 1944 . . Buchenwald .
Bocien . . . . patrz: Botten / Botschin
Bodtenberg bei Weimar / Thüringen, Innenkommando des KL Buchenwald . . . . patrz: Buchenwald
Böhlen, powiat Borna (przedtem: powiat Leipzig) . 28 listopada 1944 . Buchenwald .
Bohnsack bei Danzig 7 czerwca 1940 . . Stutthof .
Boizenburg, powiat Hagenow, obwód Schwerin . 30 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Bolkenhain bei Strieokręg / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 lipca 1944 28 lutego 1945 237 Groß-Rosen .
Bolzano . . . . patrz: Bozen
Bomlitz, powiat Fallingbostel . . . . .
Bor-Budy . . . . patrz: Budy
Börgermoor, gmina Surwold 30 stycznia 1933 10 kwietnia 1945 4390 . .
Borgo San Dalmazzo 1 września 1943 15 lutego 1945 524 . .
Born / Pommern (Pomorze) 1 grudnia 1942 . . Ravensbrück .
Börnicke, powiat Osthavelland 7 czerwca 1933 . . Sachsenhausen .
Botten / Botschin (Bocień) 24 sierpnia 1944 31 stycznia 1945 157 Stutthof .
Bozen (Bolzano) . . . . .
Božičany . . . . patrz: Poschetzau
Brandenburg 15 marca 1933 23 kwietnia 1934 398 . .
Brandenburg 13 maja 1941 18 kwietnia 1945 1415 Sachsenhausen .
Brandhofen / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 marca 1945 25 kwietnia 1945 54 Groß-Rosen .
Braunschweig, Lager Büssing und Schilldenkmal . . . Neuengamme .
Braunschweig, SS-Junkerschule 13 września 1941 3 listopada 1941 50 Buchenwald .
Braunschweig, SS-Junkerschule 19 lutego 1942 5 września 1942 196 Buchenwald .
Braunschweig, SS-Reitschule . . . Neuengamme .
Braunschweig, Stahlwerke . . . . patrz: Watenstedt
Braunschweig, Truppenwirtschaft . . . Neuengamme .
Brauweiler bei Köln 1 czerwca 1933 12 marca 1934 281 . .
Bredow . . . . patrz: Stettin-Bredow
Breendonk (Breendonck) / Belgien (Belgia) 20 września 1940 4 września 1944 1424 . .
Breitenau / Hessen (przedtem: Hessen-Nassau) 1 kwietnia 1933 4 kwietnia 1945 . .
Breitenfelde / Schleswig-Holstein . . . . patrz: Mölln
Bremen, Behelfswohnbau . 26 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Bremen, Borgwardwerke . 12 października 1944 . Neuengamme .
Bremen, Deschimag, Lager Schützenhof . 11 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Bremen, Ochtumsand 13 września 1933 15 maja 1934 242 . .
Bremen-Blumenthal, Deschimag 1 września 1944 20 kwietnia 1945 229 Neuengamme .
Bremen-Farge 1 lipca 1943 8 kwietnia 1945 637 Neuengamme .
Bremen-Findorf („Missler”) 1 kwietnia 1933 13 września 1933 162 . .
Bremen-Neuenland 16 sierpnia 1944 28 listopada 1944 102 Neuengamme .
Bremen-Osterort 28 listopada 1944 . . Neuengamme .
Bremen-Vegesack . 30 września 1944 . Neuengamme .
Bremerhaven („Langlütjen”) 9 września 1933 25 stycznia 1934 136 . .
Breslau I, Famo-Werke 1 lipca 1944 23 stycznia 1945 202 Groß-Rosen .
Breslau II (Wrocław II) 1 lipca 1944 23 stycznia 1945 202 Groß-Rosen .
Breslau-Deutsch Lissa (Leśnica (Wrocław)) 1 lipca 1942 23 stycznia 1945 922 Groß-Rosen .
Breslau-Dürrgoy (Tarnogaj) 12 marca 1933 20 lipca 1934 488 . .
Breslau-Hundsfeld (Wrocław-Psie Pole) 1 lipca 1944 25 stycznia 1945 204 Groß-Rosen .
Bretstein, powiat Judenburg / Österreich (Austria) 1 sierpnia 1941 30 września 1943 779 Mauthausen-Gusen .
Brieg (Brzeg) / Schlesien (Śląsk) 1 lipca 1944 23 stycznia 1945 202 Groß-Rosen .
Briesen 26 października 1943 30 kwietnia 1945 544 Sachsenhausen .
Brněnec . . . . patrz: Brünnlitz
Brno . . . . patrz: Brünn
Brodnica . . . . patrz: Strasburg
Bromberg (Bydgoszcz) / Reichsokręg Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 1 sierpnia 1943 30 września 1943 59 Stutthof .
Bromberg-Brahnau 15 lipca 1944 28 stycznia 1945 193 Stutthof .
Bromberg-Ost 13 września 1944 . . Stutthof .
Brüningsau, powiat Rosenheim . . . . patrz: Halfing
Brünn (Brno) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 1 października 1943 31 marca 1945 540 Auschwitz .
Brünnlitz (Brnenec) / Sudetenland (Kraj Sudetów), powiat Mährisch-Trübau (przedtem: powiat Zwittau) 21 października 1944 8 maja 1945 197 Groß-Rosen .
Bruntál . . . . patrz: Freudenthal
Bruss-Sophienwalde (Brusy-Dziemiany), powiat Konitz / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 24 sierpnia 1944 31 marca 1945 217 Stutthof .
Bruttig . . . . patrz: Cochem
Brüx . . . . patrz: Seestadtl
Brzezinka . . . . patrz: Birkenau
Buchenwald, wcześniej Ettersberg: SS-Baubrigade I, SS-Baubrigade III, SS-Baubrigade IV, SS-Baubrigade V West, SS-Eisenbahn-Baubrigade 1, SS-Eisenbahn-Baubrigade 2, SS-Eisenbahn-Baubrigade 3, SS-Eisenbahn-Baubrigade 10 15 lipca 1937 11 kwietnia 1945 2786 . .
Buchwald-Hohenwiese, powiat Hirschberg / Niederschlesien (Dolny Śląsk) komenda w: Hirschberg 14 listopada 1944 18 lutego 1945 94 Groß-Rosen .
Budki / Estland (Estonia) . . . . patrz: Putki
Budweis (České Budějovice) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 13 kwietnia 1942 23 czerwca 1943 430 Theresienstadt .
Budy, powiat Biala (przedtem: powiat Bielitz-Land) 1 listopada 1942 . . Auschwitz .
Budzyn, powiat Krasnik / Polen (Polska) 22 października 1943 6 lipca 1944 254 Lublin (Majdanek) .
Buna-Werke . . . . patrz: Monowitz
Bunzlau I / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 maja 1944 12 lutego 1945 281 Groß-Rosen .
Bunzlau II / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 października 1944 11 lutego 1945 130 Groß-Rosen .
Burgau, powiat Günzburg (Frauenlager, obóz kobiecy) 3 marca 1945 24 kwietnia 1945 51 Dachau .
Burgau, powiat Günzburg (Männerlager, obóz męski) 11 lutego 1945 24 kwietnia 1945 73 Dachau .
Burggraben, Kokoschken (Kokoszki) . . . . patrz: Danzig-Schichauwerft
Burgkirchen . . . . patrz: Gendorf
Burgsdorf, gmina Bychow . . . Stutthof .
Buttelstedt, powiat Weimar 24 marca 1941 . . Buchenwald .
Bydgoszcz . . . . patrz: Bromberg

C

Cacak / Serbien (Serbia) 11 czerwca 1943 . . . .
Calw, powiat Calw 13 stycznia 1945 2 kwietnia 1945 79 Natzweiler-Struthof .
Carpi . . . . patrz: Fossoli di Carpi
Cementownia Lagisza . . . . patrz: Lagischa
Cernay . . . . patrz: Sennheim
České Budějovice . . . . patrz: Budweis
Charlottengrube, gmina Rydultau, powiat Rybnik 19 września 1944 31 stycznia 1945 132 Auschwitz .
Chelmek-Paprotnik 1 października 1942 9 grudnia 1942 68 Auschwitz .
Chelmno . . . . patrz: Kulmhof
Chemnitz 22 maja 1933 4 września 1934 462 Sachsenburg .
Chemnitz 24 października 1944 . . Flossenbürg .
Chinow / Pommern (Pomorze) . 10 marca 1945 . Stutthof .
Chorabie-Krobia . . . . patrz: Korben
Chrastava . . . . patrz: Kratzau
Christianstadt, powiat Crossen . 3 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Chrzanow-Krenau . . . . patrz: Janinagrube
Cieszyny . . . . patrz: Freudendorf / Westpreußen
Cinq Fontaines . . . . patrz: Fünfbrunnen
Cochem-Bruttig 10 marca 1944 . . Natzweiler-Struthof .
Coka 1 marca 1943 . . Petrovgrad .
Colditz, powiat Grimma / Sachsen . 30 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Colditz, powiat Grimma / Sachsen 22 lipca 1933 15 sierpnia 1934 383 od 31 maja 1934 Sachsenburg .
Colmar . . . . patrz: Wesserling
„Columbia” . . . . patrz: Berlin-Tempelhof
Compiegne / Frankreich (Francja) 28 sierpnia 1941 18 sierpnia 1944 1070 . .
Crawinkel, powiat Gotha / Thüringen, komenda w: Ohrdruf . 31 marca 1945 . Buchenwald .
Czechowice . . . . patrz: Tschechowitz
Czechowice-Dziedzice . . . . patrz: Tschechowitz-Dziedzitz
Czernica . . . . patrz: Charlottengrube
Czwartaki . . . . patrz: Lemberg

D

Dabelow, powiat Neustrelitz (przedtem: powiat Strelitz) 26 lipca 1941 . . Ravensbrück .
Dachau (Hauptlager, obóz główny) 22 marca 1933 29 kwietnia 1945 4357 . .
Dachau, Entomologisches Institut . . . Dachau .
Dachau, Pollnhof . . . Dachau .
Dachau, Präzifix 1 listopada 1942 . . Dachau .
Dachau, Wülfert 13 maja 1943 . . Dachau .
Dallgow / Döberitz . . . . patrz: Jugendschutzlager Dallgow / Döberitz
Dalum, powiat Meppen, komenda w: Meppen-Versen . 25 marca 1945 . Neuengamme .
Damerau (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 30 września 1939 30 listopada 1939 60 Stutthof .
Dammsmühle, gmina Schönwalde, powiat Niederbarnim 2 stycznia 1943 3 lipca 1943 181 Sachsenhausen .
Damshöhe 13 maja 1943 21 października 1943 158 Ravensbrück .
Danzig, Schichau-Werft 13 września 1944 10 marca 1945 177 Stutthof .
Danzig, SS-Hauptversorgungslager 23 czerwca 1940 . . Stutthof .
Danzig, SS-Oberabschnitt Weichsel 1 listopada 1942 30 września 1943 329 Stutthof .
Danzig, Viktoriaschule 1 września 1939 7 listopada 1941 786 Stutthof .
Danzig-Holm, Marinebauleitung 16 października 1944 . . Stutthof .
Danzig-Langfuhr, Führerschule 29 lutego 1940 13 maja 1941 433 Stutthof .
Danzig-Langfuhr, Verwaltung 18 listopada 1941 . . Stutthof .
Danzig-Neufahrwasser 14 września 1939 1 lutego 1940 137 Stutthof .
Danzig-Neufahrwasser, Firma Borchardt 1 lutego 1943 30 czerwca 1943 149 Stutthof .
Danzig-Ohra (Männerlager = obóz męski) 30 lipca 1941 21 sierpnia 1941 21 Stutthof .
Danzig-Oliva, Firma Boetzel 1 listopada 1942 30 września 1943 329 Stutthof .
Danzig-Oliva, Firma Penner 1 października 1942 30 czerwca 1943 269 Stutthof .
Danzig-Oliva, Reitschule 16 lipca 1940 23 grudnia 1940 157 Stutthof .
Danzig-Schellmühl, Carstens 27 marca 1940 30 lipca 1940 123 Stutthof .
Danzig-Schellmühl, Faßfabrik, Firma Jost 27 grudnia 1940 . . Stutthof .
Danzig-Troyl, Danziger Werft 26 sierpnia 1944 30 marca 1945 214 Stutthof .
Danzig-Westerplatte 14 września 1939 3 maja 1941 589 Stutthof .
Danzig-Zigankenberg 15 kwietnia 1940 1 maja 1941 376 Stutthof .
Darmstadt 31 sierpnia 1944 12 września 1944 12 Natzweiler-Struthof .
Daudenzell . . . . patrz: Asbach
Dautmergen, powiat Balingen 23 sierpnia 1944 18 kwietnia 1945 235 Natzweiler-Struthof .
Dedinje / Serbien (Serbia) 31 stycznia 1943 . . . .
Den Haag . . . . patrz: Gravenhage
Derendorf . . . . patrz: Düsseldorf-Derendorf
Dernau, powiat Ahrweiler . 13 grudnia 1944 . Buchenwald .
Dessau / Anhalt . . . Buchenwald .
Deutsch Lissa . . . . patrz: Breslau-Deutsch Lissa
Deutschoth / okręg Westmark, komenda w: Longwy-Thil 24 sierpnia 1944 1 września 1944 7 Natzweiler-Struthof .
Deutz . . . . patrz: Köln-Deutz
Dippoldsau, powiat Steyr, komenda w: Großraming 1 lipca 1943 29 sierpnia 1944 418 Mauthausen-Gusen .
Döberitz, powiat Osthavelland . . . Sachsenhausen .
Dodenhöft . . . . patrz: Steegen
Domachau / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 12 marca 1940 29 sierpnia 1940 167 Stutthof .
Dondangen (Dundaga) / Lettland (Łotwa) . 21 sierpnia 1944 . Riga-Kaiserwald .
Dora-Mittelbau, gmina Nordhausen, wraz z: SS-Baubrigade I, SS-Baubrigade III, SS-Baubrigade IV, SS-Baubrigade V West, SS-Eisenbahn-Baubrigade 1, SS-Eisenbahn-Baubrigade 2, SS-Eisenbahn-Baubrigade 8 27 sierpnia 1943 9 kwietnia 1945 582 Buchenwald (do 31 października 1944) .
Dörbeck / Ostpreußen . . . Stutthof .
Dormettingen, powiat Balingen 1 stycznia 1945 18 kwietnia 1945 107 Natzweiler-Struthof .
Dornburg, powiat Zerbst . . . Buchenwald .
Dörnhau (Kolce), powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf (Głuszyca) 1 maja 1944 8 maja 1945 367 Groß-Rosen .
Dörpen 9 lipca 1940 31 lipca 1940 22 Neusustrum .
Dortmund 1 października 1944 16 marca 1945 165 Buchenwald .
Drancy / Frankreich (Francja) 20 sierpnia 1941 17 sierpnia 1944 1077 . .
Dresden N 23, Bauleitung der Waffen-SS und Polizei 22 czerwca 1942 . . Flossenbürg .
Dresden, Behelfsheim . 8 maja 1945 . Flossenbürg .
Dresden, Bernsdorf & Co. . . . Flossenbürg .
Dresden, Universelle 9 października 1944 13 lutego 1945 124 Flossenbürg .
Dresden, Verwahrungsanstalt in der Gefangenen-Anstalt II 1 lutego 1934 . . . .
Dresden, Zeiss-Ikon, Werk Goehle 9 października 1944 14 kwietnia 1945 185 Flossenbürg .
Dresden, Zeiss-Ikon, Werk Reick 22 października 1944 . . Flossenbürg .
Dresden-Friedrichstadt, Reichsbahn 23 marca 1945 . . Flossenbürg .
Dresden-Friedrichstadt, Reichsbahn-Ausbesserungswerk 14 września 1944 . . Flossenbürg .
Dresden-Trachenberge, komenda w: Sachsenburg 4 września 1934 31 października 1934 57 Sachsenburg .
Drögen (Frauenlager, obóz kobiecy), gmina Buchholz, powiat Gransee (przedtem: powiat Strelitz) 1 listopada 1943 8 maja 1945 547 Sachsenhausen, od 1 listopada 1942 Ravensbrück .
Drögen (Männerlager, obóz męski), gmina Buchholz, powiat Gransee (przedtem: powiat Strelitz) 2 maja 1941 30 listopada 1942 568 Sachsenhausen .
Druseltal . . . . patrz: Kassel-Druseltal
Drütte, gmina Watenstedt-Salzgitter 1 września 1942 8 kwietnia 1945 937 Neuengamme .
Duben . . . . patrz: Aschersleben
Dubi . . . . patrz: Eichen
Duderstadt 4 listopada 1944 7 kwietnia 1945 153 Buchenwald .
Dundaga . . . . patrz: Dondangen
Durach patrz: Kottern . . . . .
Dürrgoy . . . . patrz: Breslau-Dürrgoy
Düsseldorf-"Kalkum” 28 maja 1943 . . Buchenwald .
Düsseldorf, Deutsche Erd-und Steinwerke („DEST”), dawniej Kirchfeldstraße 74-80 (szkoła) 17 marca 1944 13 marca 1945 356 Buchenwald .
Düsseldorf-Derendorf 1 września 1944 10 marca 1945 189 Buchenwald .
Düsseldorf-Grafenberg 3 listopada 1943 10 marca 1945 487 Buchenwald .
Düsseldorf-Lohausen 23 listopada 1944 . . Buchenwald .
Düssin / Mecklenburg . 1 marca 1945 . Neuengamme .
Dyhernfurth I, powiat Wohlau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 lipca 1943 25 stycznia 1945 564 Groß-Rosen .
Dyhernfurth II, powiat Wohlau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 9 stycznia 1944 25 stycznia 1945 376 Groß-Rosen .
Dziedzice-Czechowice . . . . patrz: Tschechowitz-Dziedzitz
Dzierzazna . . . . patrz: Jugendschutzlager Litzmannstadt, komenda w: Gut Dzierzazna

E

Ebelsberg . . . . patrz: Linz III
Ebensee / OberÖsterreich (Górna Austria) 18 listopada 1943 6 maja 1945 528 Mauthausen .
Ebersberg / Bayern . . . Dachau .
Eberswalde 5 września 1944 . . Ravensbrück .
Echelsbach, gmina Bayersoien, powiat Schongau . 4 kwietnia 1945 . Dachau .
Eching, powiat Freising 10 kwietnia 1945 . . Dachau .
Echterdingen, powiat Esslingen 17 listopada 1944 21 stycznia 1945 64 Natzweiler-Struthof .
Edersgrün (Odeř) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 1 maja 1939 31 grudnia 1942 1320 . .
Edewechterdamm 25 lipca 1942 27 września 1943 422 Esterwegen .
Ehrenforst (Slawentzitz) patrz: Blechhammer . . . . .
Eichen bei Kladno (Dubí) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 1 marca 1942 1 października 1942 210 Theresienstadt .
Eichstätt, komenda w: Nürnberg . . . Flossenbürg .
Eichwalde / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 2 października 1939 10 grudnia 1939 68 Stutthof .
Eidelstedt . . . . patrz: Hamburg-Eidelstedt
Eilsleben (Männerlager, obóz męski), komenda w: Helmstedt-Beendorf / Sachsen . . . Neuengamme .
Einbeck . . . Esterwegen .
Eindhoven / Holland (Holandia) 2 września 1943 . . Hertogenbosch .
Eintrachthütte, gmina Schwientochlowitz / Górny Śląsk 7 czerwca 1943 23 stycznia 1945 586 Auschwitz .
Eisenach . 16 lutego 1945 . Buchenwald .
Eisenberg (Jezeří), gmina Ulbersdorf, powiat Komotau / Sudetenland (Kraj Sudetów) 21 czerwca 1943 8 maja 1945 677 Flossenbürg .
Eisenerz / Steiermark 15 czerwca 1943 . . Mauthausen-Gusen .
Elbing, Boelckestraße 27 marca 1940 1 marca 1942 694 Stutthof .
Elbing, Schichau-Werft 20 września 1944 . . Stutthof .
Elbing-OT / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 9 sierpnia 1944 . . Stutthof .
Elley-Meiten (Eleja-Meitene) / Lettland (Łotwa) 1 października 1943 30 czerwca 1944 269 Riga-Kaiserwald .
Ellrich, powiat Nordhausen (Mittelbau II) . 4 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Dora-Mittelbau .
Ellwangen, powiat Aalen 3 lipca 1941 17 października 1942 464 Dachau .
Ellwangen, powiat Aalen 28 czerwca 1943 7 kwietnia 1945 639 Natzweiler-Struthof .
Elsnig, powiat Torgau . 20 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Emden . . . Esterwegen .
Enns, powiat Linz / OberÖsterreich (Górna Austria) . 19 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Ennsdorf / NiederÖsterreich (Dolna Austria) . 30 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Ensingen . . . . patrz: Vaihingen
Entomologisches Institut . . . . patrz: Dachau,Entomologisches Institut
Erbendorf . . . . patrz: Hohenthan und Reuth
Erdmannsdorf . . . . patrz: Zillerthal-Erdmannsdorf
Ereda / Estland (Estonia) . . . . patrz: Erides
Erides (Ereda) / Estland (Estonia) 15 września 1943 20 września 1944 365 Vaivara .
Erlenbusch, powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 1 maja 1944 4 maja 1945 363 Groß-Rosen .
Ernstthal . . . . patrz: Hohenstein-Ernstthal
Erpfting . . . . patrz: Kaufering, Lager VII Erpfting
Erzingen, powiat Balingen 1 marca 1944 14 kwietnia 1945 403 Natzweiler-Struthof
Eschershausen, powiat Holzminden . 3 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Espeland / Norwegen (Norwegia) 1 stycznia 1942 . . . .
Espenthor (Olšová Vrata) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 9 listopada 1938 30 czerwca 1939 231 . .
Essen 13 grudnia 1943 . . Buchenwald .
Essen-Werden patrz: Werden . . . . .
Esterwegen, z podkomanadami: Bad Zwischenahn, Edewechterdamm, Einbeck, Emden, Oldenburg, Plantlünne, Preußisch-Oldendorf i Rastdorf 4 marca 1933 . . . patrz: Bad Zwischenahn, Edewechterdamm, Einbeck, Emden, Oldenburg, Plantlünne, Preußisch-Oldendorf i Rastdor
Ettersberg . . . . patrz: Buchenwald
Eule, powiat Neurode (przedtem: powiat Glatz (Kłodzko)) / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 1 kwietnia 1944 13 stycznia 1945 282 Groß-Rosen .
Eutin / Oldenburg (Männerlager, obóz męski) 1 lipca 1933 . . . .

F

Falkenau (Falknov) / Sudetenland (Kraj Sudetów), komenda w: Zwodau . 8 maja 1945 . Flossenbürg .
Falkenberg, powiat Neurode (przedtem: powiat Glatz (Kłodzko)) / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 15 kwietnia 1944 8 maja 1945 383 Groß-Rosen .
Falkenhagen . . . . Patrz: Briesen
Falkensee / Brandenburg 8 marca 1943 25 kwietnia 1945 767 Sachsenhausen .
Falknov . . . . Patrz: Falkenau
Fallersleben . 8 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Falstad i. Ekne / Norwegen (Norwegia) 1 grudnia 1941 . . . .
Farge . . . . patrz: Bremen-Farge
Farschweiler über Hermeskeil, powiat Trier . 5 marca 1945 . Hinzert .
Faulbrück, powiat Reichenbach / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 16 czerwca 1944 . . Groß-Rosen .
Feistenau bei Fischbachau . . . Dachau patrz: Valepp
Feldafing, powiat Starnberg 6 kwietnia 1942 23 kwietnia 1945 1097 Dachau .
Feldberg, powiat Neustrelitz . . . Ravensbrück .
Feldmoching / Bayern . . . Dachau .
Findorf . . . . patrz: Bremen-Findorf
Finkenwerder . . . . patrz: Hamburg-Finkenwerder
Finow / Brandenburg . 2 marca 1945 . Ravensbrück .
Finthen . . . Hinzert / Buchenwald .
Fischbachau, powiat Miesbach 12 września 1944 21 stycznia 1945 129 Dachau .
Fischen, powiat Sonthofen, komenda w: Kottern 6 listopada 1944 . . Dachau .
Fischhorn / Pinzgau, powiat Zell a. See . . . Dachau .
Flöha bei Chemnitz 18 marca 1944 14 kwietnia 1945 386 Flossenbürg .
Floridsdorf . . . . patrz: Wien-Floridsdorf
Flössberg bei Leipzig 28 grudnia 1944 17 kwietnia 1945 109 Buchenwald .
Flossenbürg (KL) 3 maja 1938 23 kwietnia 1945 2510 . .
Förrenbach . . . . patrz: Hersbruck
Fort Romainville / Frankreich (Francja) 12 czerwca 1941 . . . .
Fort Göben, Kasematte I patrz: Metz . . . . .
Fossoli di Carpi / Italien (Włochy) 8 września 1943 1 października 1944 383 . .
Frankfurt a. M., Adlerwerke AG. 22 sierpnia 1944 25 marca 1945 213 Natzweiler-Struthof .
Frauenburg 16 grudnia 1941 28 lutego 1942 72 . .
Freiberg / Sachsen . 15 kwietnia 1945 . Flossenbürg .
Freiburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 12 stycznia 1945 26 lutego 1945 44 Groß-Rosen .
Freiheit-Osterode / Harz Osterode-Heber . . . . .
Freimann . . . . patrz: München-Freimann
Freising / Bayern . . . Dachau .
Freudendorf / Westpreußen (Prusy Zachodnie) . 28 stycznia 1945 . Stutthof .
Freudenthal (Bruntál) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Auschwitz .
Friedenthal / Brandenburg, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Sachsenhausen . . . . .
Friedland / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 8 września 1944 8 maja 1945 240 Groß-Rosen .
Friedolfing, powiat Laufen . 30 maja 1944 . Dachau .
Friedrichshafen, powiat Tettnang 22 czerwca 1943 26 września 1944 454 Dachau .
Friedrichstadt . . . . patrz: Dresden-Friedrichstadt
Frommern, powiat Balingen 1 marca 1944 17 kwietnia 1945 406 Natzweiler-Struthof .
Froslev / Dänemark (Dania) 13 sierpnia 1944 5 maja 1945 262 . .
Fuhlsbüttel . . . . patrz: Hamburg-Fuhlsbüttel
Fulpmes . . . . patrz: Innsbruck II
Fünfbrunnen (Cinq Fontaines) / Luxemburg 1 sierpnia 1941 28 września 1943 777 . .
Fünfteichen / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 15 października 1943 23 stycznia 1945 458 Groß-Rosen .
Fürstenberg (Oder) / Brandenburg . . . Sachsenhausen .
Fürstenberg, powiat Neustrelitz . . . Ravensbrück .
Fürstengrube (Kopalnia Fürsten), gmina Wesola / Schlesien (Śląsk) 2 września 1943 29 stycznia 1945 507 Auschwitz .
Fürstenhagen . . . . patrz: Hessisch-Lichtenau
Fürstensee . . . . patrz: Neustrelitz-Fürstensee
Fürstenstein (Książ), powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Fürstenwalde / Brandenburg 2 stycznia 1943 31 lipca 1944 569 Sachsenhausen .
Füssen . . . . patrz: Plansee

G

Gabersdorf (Libeč), powiat Trautenau / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Gablingen, powiat Augsburg . . . Dachau .
Gablonz (Jablonec nad Nisou) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 1 listopada 1944 8 maja 1945 187 Groß-Rosen .
Gaggenau / Baden . . . Schirmeck-Vorbruck .
Ganacker bei Landau 21 lutego 1945 24 kwietnia 1945 63 Flossenbürg .
Gandersheim . . . . patrz: Bad Gandersheim
Gans / Pommern . . . Stutthof .
Garczyn . . . . patrz: Gartschin
Garmisch-Partenkirchen . . . Dachau .
Gartschin (Garczyn), powiat Koscierzyna 1 września 1939 8 maja 1945 2047 Stutthof .
Gassen, powiat Sorau 1 lipca 1944 11 lutego 1945 220 Groß-Rosen .
Gdingen (Gdynia) . . . . patrz: Gotenhafen
Gebhardsdorf, powiat Lauban / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 1 marca 1945 . Groß-Rosen .
Geilenberg . . . . patrz: Hamburg-Geilenberg
Geisenheim / Rheingaupowiat . 22 marca 1945 . Natzweiler-Struthof .
Geislingen an der Steige, powiat Göppingen 25 lipca 1944 10 kwietnia 1945 255 Natzweiler-Struthof .
Gelnhausen, powiat Gelnhausen . . . Hinzert / Buchenwald .
Gelsenkirchen-Horst 4 lipca 1944 15 września 1944 71 Buchenwald .
Gendorf, gmina Emmerting . 5 kwietnia 1945 . Dachau .
Genshagen, powiat Zossen (przedtem: powiat Teltow) 1 września 1944 20 kwietnia 1945 229 Sachsenhausen .
Genthin bei Magdeburg 18 czerwca 1943 . . Ravensbrück, od 29 października 1944 Sachsenhausen .
Geppersdorf 1 stycznia 1945 . . Groß-Rosen .
Gerdauen / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 21 września 1944 31 stycznia 1945 130 Stutthof .
Germering bei Puchheim, powiat Fürstenfeldbruck . . . Dachau .
Giebelstadt / Bayern . 1 kwietnia 1945 . Flossenbürg .
Gießen . 26 marca 1945 . Buchenwald .
Gilze Rijen / Holland (Holandia) 30 sierpnia 1943 . . Hertogenbosch .
Glasau bei Sarau, powiat Segeberg 29 marca 1945 2 maja 1945 33 Neuengamme .
Glatz (Kłodzko), powiat Glatz / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Glau-Trebbin, powiat Luckenwalde (przedtem: powiat Jüterbog-Luckenwalde) 23 października 1942 . . Sachsenhausen .
Gleina . . . . patrz: Tröglitz
Gleiwitz I, III, IV . 21 stycznia 1945 . Auschwitz .
Gleiwitz II / gmina Gleiwitz-Steigern 3 maja 1944 22 stycznia 1945 259 Auschwitz .
Glewe . . . . patrz: Neustadt-Glewe
Glöwen (Frauenlager, obóz kobiecy) / Brandenburg 17 sierpnia 1944 14 kwietnia 1945 237 Sachsenhausen .
Glöwen (Männerlager, obóz męski) / Brandenburg . 20 lutego 1945 . Sachsenhausen .
Gmund a. Tegernsee . . . Dachau .
Gniewkowo . . . . patrz: Argenau
Gnojau (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . 16 lutego 1940 . Stutthof .
Göben, Kasematte I . . . . patrz: Metz
Goddentow / Pommern (Pomorze) . 9 marca 1945 . Stutthof .
Godesberg . . . . patrz: Bad Godesberg
Goldfields, powiat Wesenberg / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Golleschau (Goleszów), powiat Cieszyn 15 lipca 1942 21 stycznia 1945 906 Auschwitz .
Gollnow / Pommern (Pomorze) 27 maja 1933 . . . .
Görlitz (Frauenlager, obóz kobiecy) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) Fa. Wumag 1 września 1944 8 maja 1945 247 Groß-Rosen .
Görlitz (Männerlager, obóz męski) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) Fa. Wumag 8 sierpnia 1944 8 maja 1945 270 Groß-Rosen .
Gorsk . . . . patrz: Gurske
Goslar . . . Neuengamme .
Goslar 25 listopada 1940 7 grudnia 1942 732 Buchenwald .
Gotenhafen (Gdynia) 14 września 1939 3 grudnia 1941 799 Stutthof .
Gotenhafen, Deutsche Werke 16 października 1944 20 marca 1945 154 Stutthof .
Göttingen . . . Buchenwald .
Gräben, powiat Schweidnitz / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 1 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Grafenberg patrz: Düsseldorf-Grafenberg . . . . .
Grafenort, powiat Habelschwerdt / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 marca 1945 8 maja 1945 67 Groß-Rosen .
Grafenreuth / Opf. 21 czerwca 1943 21 kwietnia 1945 660 Flossenbürg .
Gräflich Röhrsdorf 1 marca 1944 31 stycznia 1945 330 Groß-Rosen .
Grasleben . . . . patrz: Weferlingen
Graslitz (Kraslice) / Eger bei Karlsbad / Sudetenland (Kraj Sudetów) 6 sierpnia 1944 15 kwietnia 1945 249 Flossenbürg i Ravensbrück .
Graudenz (Grudziądz) bei Danzig 1 września 1939 28 sierpnia 1943 1437 Stutthof .
Gravenhage / Holland (Holandia) 1 września 1943 . . Hertogenbosch .
Graz / Steiermark . 18 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Grebinerfeld (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . 21 grudnia 1939 . Stutthof .
Grein / Oberdonau Górna Austria . 20 lutego 1945 . Mauthausen-Gusen .
Grenzdorf bei Danzig 27 września 1939 5 listopada 1941 758 Stutthof .
Grini / Norwegen (Norwegia) 14 czerwca 1941 8 maja 1945 1404 . .
Groden (Grodno), gmina Merch 1 stycznia 1944 15 stycznia 1945 374 Stutthof .
Gröditz, powiat Großenhain / Sachsen 1 października 1944 18 kwietnia 1945 197 Flossenbürg .
Groß Betschkerek . . . . .
Groß Hesepe, powiat Meppen, komenda w: Meppen-Versen . 25 marca 1945 . Neuengamme patrz: Petrovgrad
Groß Koschen / Brandenburg 1 października 1944 31 marca 1945 180 Groß-Rosen .
Groß Mausdorf (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 22 kwietnia 1940 24 czerwca 1940 62 Stutthof .
Groß-Rosen / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 2 sierpnia 1940 13 lutego 1945 1631 do 30 kwietnia 1941 Sachsenhausen .
Groß Saalau (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 31 października 1939 18 listopada 1939 18 Stutthof .
Groß-Lesewitz / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . . . Stutthof .
Groß-Montau (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 11 sierpnia 1941 22 sierpnia 1941 11 Stutthof .
Großraming, powiat Steyr / Österreich (Austria) 14 stycznia 1943 29 sierpnia 1944 585 Mauthausen-Gusen .
Groß-Sachsenheim . . . . patrz: Unterriexingen
Großwerther, powiat Nordhausen (przedtem: powiat Grafschaft Hohenstein) 1 lutego 1945 . . Mittelbau-Dora .
Grudziadz . . . . patrz: Graudenz
Grulich (Králíky) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 1 listopada 1944 30 kwietnia 1945 179 Groß-Rosen .
Grünberg in Schlesien I, Deutsche Wollwaren-Manufaktur / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 lipca 1944 10 lutego 1945 219 Groß-Rosen .
Grünberg in Schlesien II (Männerlager, obóz męski) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . . . Groß-Rosen .
Grüneberg / Brandenburg, powiat Gransee (przedtem: powiat Ruppin) . 1 stycznia 1945 . Ravensbrück .
Gruppe „Riese”, komenda w: Wüstegiersdorf . . . Groß-Rosen patrz: Dörnhau, Erlenbusch, Eule, Falkenberg, Fürstenstein, Hausdorf, Kaltenbrunn, Kaltwasser, Lärche, Ludwigsdorf, Märzbachtal, Oberwüstegiersdorf, Säuferwassergraben, Tannhausen, Waldlager 1, 2 i 3, Wolfsberg, Wüstewaltersdorf
Gruppe „Wüste” . . . . patrz: Bisingen, Dautmergen, Dormettingen, Erzingen, Frommern, Schömberg i Schörzingen
Guben / Brandenburg 1 września 1944 . . Natzweiler-Struthof i Groß-Rosen .
Gundelsdorf bei Kronach (Frauenlager, obóz kobiecy) 12 września 1944 . . Flossenbürg .
Gundelsdorf bei Kronach (Männerlager = obóz męski) 4 listopada 1944 27 stycznia 1945 83 Flossenbürg .
Gunskirchen, powiat Wels, Waldwerke I 27 grudnia 1944 5 maja 1945 128 Mauthausen-Gusen .
Gunskirchen, Sammellager 12 marca 1945 5 maja 1945 53 Mauthausen-Gusen .
Günthergrube, gmina Lendzin, powiat Kattowitz (Katowice) 1 lutego 1944 19 stycznia 1945 348 Auschwitz .
Gurske (Górsk) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 1 stycznia 1945 . . Stutthof .
Gusen, powiat Perg 25 maja 1940 5 maja 1945 1780 Mauthausen-Gusen .
Gusterath, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . . .
Gut Dzierzazna . . . . patrz: Jugendschutzlager Dzierzazna
Guttau (Gutowo), powiat Thorn-Land / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 1 września 1944 15 stycznia 1945 134 Stutthof .
Guttenbach . . . . patrz: Neckargerach
Gwizdziny . . . . patrz: Quesendorf

H

Haaren bei Tilburg / Holland (Holandia) 1 stycznia 1943 . . Hertogenbosch .
Hadmersleben, powiat Wansleben 13 marca 1944 10 kwietnia 1945 387 Buchenwald .
Haidari, Athen / Griechenland (Grecja) 1 lipca 1942 24 września 1944 803 . .
Haidfeld . . . . patrz: Wien-Hinterbrühl
Hailfingen, powiat Tübingen 17 listopada 1944 . . Natzweiler-Struthof .
Hainewalde / Sachsen (Männerlager, obóz męski) 31 marca 1933 31 marca 1938 1800 . .
Hainichen, powiat Döbeln / Sachsen . 31 maja 1933 . . .
Hainichen, powiat Döbeln / Sachsen 2 września 1944 30 kwietnia 1945 238 Flossenbürg .
Hajduki Wielkie . . . . patrz: Bismarckhütte
Hakenfelde . . . . patrz: Berlin-Hakenfelde
Halbau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 15 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Halberstadt „Malachit” 21 kwietnia 1944 11 kwietnia 1945 350 Buchenwald .
Halberstadt, Junkerswerke / Sachsen 26 lipca 1944 8 kwietnia 1945 252 Buchenwald .
Halberstadt-Zwieberge „Malachit AG” . 11 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Halberstadt-Zwieberge, Maifisch 7 października 1944 29 stycznia 1945 112 Buchenwald .
Halbstadt (Meziměstí) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Halensee . . . . patrz: Berlin-Halensee
Halfing, powiat Rosenheim 19 listopada 1942 18 grudnia 1942 29 Dachau .
Halfing, powiat Rosenheim, Brüningsau . . . Dachau .
Halle / S. 1 sierpnia 1944 . . Buchenwald .
Hallein / Österreich (Austria) 1 września 1943 5 maja 1945 604 Dachau .
Hambühren / Hannover . . . . .
Hamburg, Blohm und Voss 1 lipca 1944 21 kwietnia 1945 290 Neuengamme .
Hamburg, Bombensuchkommando (Männerlager, obóz męski) 1 grudnia 1940 . . Neuengamme .
Hamburg, Bullenhuserdamm 1 października 1944 21 kwietnia 1945 200 Neuengamme .
Hamburg, Howaldtwerke . . . Neuengamme .
Hamburg, Spaldingstraße 1 września 1944 22 kwietnia 1945 231 Neuengamme .
Hamburg, Stülckenwerft . 15 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hamburg-Eidelstedt 1 marca 1944 1 maja 1945 420 Neuengamme .
Hamburg-Finkenwerder . 30 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hamburg-Fuhlsbüttel, Am Hasenberge 26 1 stycznia 1943 8 maja 1945 847 Neuengamme .
Hamburg-Fuhlsbüttel, bez Strafvollzugseinrichtungen 4 marca 1933 3 maja 1945 4379 . .
Hamburg-Geilenberg (Frauenlager, obóz kobiecy), Dessauer Ufer 20 czerwca 1944 30 września 1944 100 Neuengamme .
Hamburg-Geilenberg (Männerlager, obóz męski), Dessauer Ufer . 22 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hamburg-Langenhorn 12 września 1944 4 kwietnia 1945 202 Neuengamme .
Hamburg-Neugraben 1 września 1944 8 lutego 1945 157 Neuengamme .
Hamburg-Sasel 1 sierpnia 1944 4 maja 1945 273 Neuengamme .
Hamburg-Tiefstack 8 lutego 1945 5 kwietnia 1945 57 Neuengamme .
Hamburg-Wandsbek 2 maja 1944 3 maja 1945 361 Neuengamme .
Hamburg-Wilhelmsburg, Jung-Ölindustrie . . . Neuengamme .
Hammerstein, powiat Schlochau 1 sierpnia 1933 31 marca 1935 600 . .
Hannover-Ahlem 30 listopada 1944 11 kwietnia 1945 131 Neuengamme .
Hannover-Langenhagen . . . . patrz: Langenhagen
Hannover-Limmer . 7 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hannover-Linden . 7 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hannover-Misburg . 7 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hannover-Stöcken, Accumulatorenwerk 19 lipca 1943 8 kwietnia 1945 619 Neuengamme .
Hannover-Stöcken, Continental-Werke 7 września 1944 30 listopada 1944 83 Neuengamme .
Hardehausen 22 lutego 1945 2 kwietnia 1945 40 Buchenwald .
Hark / Estland (Estonia) 27 października 1942 . . . .
Harmense (Harmęże), gmina Auschwitz 8 grudnia 1941 18 stycznia 1945 1120 Auschwitz .
Hartheim . . . . patrz: Schloß Hartheim
Hartmannsdorf, powiat Lauban / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 stycznia 1944 28 lutego 1945 417 Groß-Rosen .
Harzungen (Mittelbau II i III), powiat Nordhausen (przedtem: powiat Grafschaft Hohenstein) 1 kwietnia 1944 9 kwietnia 1945 368 Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Haslach, powiat Wolfach 1 listopada 1944 28 marca 1945 147 Schirmeck-Vorbruck .
Haslach, powiat Wolfach 16 września 1944 28 lutego 1945 162 Natzweiler-Struthof .
Hasserode . . . . patrz: Wernigerode
Haunstetten / Bayern 9 lutego 1943 . . Dachau .
Hausberge a. d. Porta 1 lutego 1945 1 kwietnia 1945 60 Neuengamme .
Hausdorf / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 1 stycznia 1944 31 stycznia 1945 390 Groß-Rosen .
Hausham (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Miesbach 27 października 1943 . . Ravensbrück, od 5 października 1944 do 25 kwietnia 1945 Dachau .
Hausham (Männerlager, obóz męski), powiat Miesbach 9 lipca 1942 . . Ravensbrück, od 5 października 1944 do 25 kwietnia 1945 Dachau .
Hauskirchen . . . . patrz: Mistelbach
Hayingen, okręg Westmark 24 sierpnia 1944 11 września 1944 17 Natzweiler-Struthof .
Hecklingen / Sachsen-Anhalt, komenda w: Halberstadt 12 października 1944 10 listopada 1944 28 Buchenwald .
Heidenau, powiat Pirna . . . Flossenbürg .
Heidenheim / Württemberg 20 października 1941 26 listopada 1942 396 Dachau .
Heilbronn . . . . patrz: Neckargartach-Heilbronn
Heiligenbeil / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 21 września 1944 15 stycznia 1945 114 Stutthof .
Heinersdorf (Männerlager, obóz męski), Niederschlesien (Dolny Śląsk) 5 kwietnia 1933 . . . .
Helmbrechts bei Hof, powiat Münchberg . 13 kwietnia 1945 . Ravensbrück, od 1 września 1944 Flossenbürg .
Helmstedt-Beendorf . 10 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hennigsdorf / Brandenburg . 24 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Heppenheim, powiat Bergstraße (przedtem: powiat Heppenheim) 15 czerwca 1943 27 marca 1945 642 Dachau, od 1 lipca 1943 Natzweiler-Struthof .
Heppenheim, powiat Heppenheim 28 maja 1942 18 grudnia 1942 200 Dachau .
Heringen . . . . patrz: Mittelbau-Dora (3. SS-Eisenbahnbaubrigade)
Hermeskeil, powiat Trier 23 marca 1940 . . Hinzert / Buchenwald .
Hersbruck bei Nürnberg 17 maja 1944 15 kwietnia 1945 328 Flossenbürg .
Hertine (Rtyně nad Bílinou), bei Teplitz-Schönau / Sudetenland (Kraj Sudetów) 10 października 1944 22 kwietnia 1945 192 Flossenbürg .
Herzogenbusch (Hertogenbosch), gmina Vught / Holland (Holandia) 5 stycznia 1943 6 września 1944 601 . .
Hesepe . . . . patrz: Groß-Hesepe
Hessental, powiat Schwäbisch-Hall 15 października 1944 6 kwietnia 1945 171 Natzweiler-Struthof .
Hessisch-Lichtenau / Fürstenhagen, powiat Witzenhausen 1 sierpnia 1944 29 marca 1945 238 Buchenwald .
Heuberg, powiat Stockach 5 marca 1933 21 grudnia 1933 286 . .
Hildesheim . 6 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Hindenburg / Oberschlesien (Górny Śląsk) 1 sierpnia 1944 19 stycznia 1945 168 Auschwitz .
Hinterbrühl . . . . patrz: Wien-Hinterbrühl
Hinzert, powiat Trier, SS-Sonderlager 1 października 1939 3 marca 1945 1952 Buchenwald .
Hirschberg im Riesengebirge (Männerlager, obóz męski) / NiederSchlesien (Dolny Śląsk), Askaniawerke, Phrix-Werke 1 kwietnia 1943 28 lutego 1945 687 Groß-Rosen .
Hirtenberg / NiederÖsterreich (Dolna Austria) . 16 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Hodonin bei Kunstadt (Hodonín u Kunštátu) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) . . Obozy koncentracyjne Lety i Hodonin .
Hochweiler, powiat Militsch (Milicz) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 20 października 1944 . . Groß-Rosen .
Hof-Moschendorf 3 września 1944 14 kwietnia 1945 221 Dachau, od 30 września 1944 Flossenbürg .
Hohenbruch (Männerlager, obóz męski) / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 19 października 1939 30 września 1942 1061 . .
Hoheneck = Jajkowo, komenda w: Elbing-OT . . . Stutthof .
Hohenelbe . . . . patrz: Ober-Hohenelbe
Hohenlinde (Łagiewniki Śląskie), powiat Kattowitz (Katowice) 20 grudnia 1944 19 stycznia 1945 29 Auschwitz .
Hohenlychen, powiat Templin . . . Ravensbrück .
Hohenlychen, powiat Templin 1 sierpnia 1941 2 września 1941 31 Sachsenhausen .
Hohenstein-Ernstthal, powiat Glauchau 1 stycznia 1945 15 kwietnia 1945 104 Flossenbürg .
Hohenthan / Bayern . 20 kwietnia 1945 . Flossenbürg .
Hohenwiese . . . . patrz: Buchwald-Hohenwiese
Hohlstedt, powiat Sangerhausen . . . Mittelbau-Dora .
Hohnstein (Männerlager, obóz męski) / Sachsen 1 lipca 1933 30 kwietnia 1935 659 . .
Hohwacht . . . . patrz: Lütjenburg
Holleischen (Holýšov), powiat Mies / Sudetenland (Kraj Sudetów), 17 kwietnia 1944 5 maja 1945 378 Ravensbrück, od 1 września 1944 Flossenbürg .
Hollenstein a. d. Ybbs, obwód Amstetten / Niederdonau (Dolna Austria) . . . Mauthausen-Gusen .
Holm . . . . patrz: Danzig-Holm
Holstendorf (Männerlager, obóz męski) / Oldenburg 1 października 1933 15 grudnia 1933 74 . .
Holysov . . . . patrz: Holleischen
Holzen . . . . patrz: Eschershausen
Hopehill, gmina Groß Steinort / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 1 sierpnia 1942 3 stycznia 1945 872 Stutthof .
Hoppstädten, powiat Birkenfeld 22 stycznia 1945 18 marca 1945 56 Hinzert / Buchenwald .
Horejsi Stare Mesto . . . . patrz: Ober Altstadt
Horgau, komenda w: Augsburg / Pfersee . 4 kwietnia 1945 . Dachau .
Horneburg, powiat Stade . 31 marca 1945 . Neuengamme .
Horserod / Dänemark (Dania) 29 sierpnia 1943 13 sierpnia 1944 344 . .
Horst . . . . patrz: Gelsenkirchen-Horst
Hradischko a. d. Moldau (Hradištko) powiat Eule / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 17 listopada 1943 25 kwietnia 1945 518 Flossenbürg .
Hubertushütte . . . . patrz: Hohenlinde
Hundsfeld = Psie Pole . . . . patrz: Breslau-Hundsfeld = Wrocław-PsiePole
Hurlach . . . . patrz: Kaufering, Lager IV
Husum-Schwesing, powiat Husum 25 września 1944 22 grudnia 1944 87 Neuengamme .
Huta Karolina . . . . patrz: Charlottengrube
Huta Ksiazeca . . . . patrz: Fürstengrube

I

Iffezheim, powiat Rastatt 14 października 1943 . . Natzweiler-Struthof .
Ilfeld, powiat Nordhausen (przedtem: powiat Grafschaft Hohenstein) . 30 kwietnia 1945 . Mittelbau-Dora .
Ilsenburg, powiat Wernigerode . . . Mittelbau-Dora .
Ilzstadt . . . . patrz: Passau II
Ingolstadt, Bahnbetriebswerk . . . Dachau .
Ingolstadt, Landrat 1 stycznia 1945 . . Dachau .
Innsbruck II (Neustift) 10 października 1942 . . Dachau .
Innsbruck, Reichsstraßenbauamt 13 października 1942 . . Dachau .
Innsbruck, SS-Sonderlager . . . Dachau .
Ischl patrz: Bad Ischl . . . . .
Itter patrz: Schloß Itter . . . . .

J

Jablonec . . . . patrz: Gablonz
Jajkowo . . . . patrz: Hoheneck
Jamlitz / Brandenburg . . . Sachsenhausen .
Jandelsbrunn . . . . patrz: Passau III
Janinagrube, gmina Libiąż Mały 4 września 1943 18 stycznia 1945 494 Auschwitz .
Markt Janowitz (Janowice, przedtem: Vrchotovy Janovice) bei Beneschau / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 24 lipca 1944 26 kwietnia 1945 272 Flossenbürg .
Janowska . . . . patrz: Lemberg
Jarak / Serbien (Serbia) 27 września 1941 30 września 1941 3 . .
Jawischowitz (Jawiszowice), powiat Biala bei Krakau 15 sierpnia 1942 19 stycznia 1945 874 Auschwitz .
Jaworzno . . . . patrz: Neudachs
Jedlesee . . . . patrz: Wien-Jedlesee
Jena / Thüringen 7 czerwca 1943 . . Buchenwald .
Jena / Thüringen, Reichsbahn-Ausbesserungswerk 4 października 1944 . . Buchenwald .
Jesau / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 21 września 1944 15 stycznia 1945 114 Stutthof .
Jewe (Johvi) / Estland (Estonia) 1 października 1943 29 lutego 1944 148 Vaivara .
Jezeri . . . . patrz: Eisenberg
Jiretin . . . . patrz: St. Georgenthal
Johanngeorgenstadt, powiat Schwarzenberg / Sachsen 1 grudnia 1943 16 kwietnia 1945 495 Flossenbürg .
Johvi . . . . patrz: Jewe
Jörstadmoen / Norwegen (Norwegia) 30 marca 1942 12 kwietnia 1942 12 . .
Jugendschutzlager Berlin-Weißensee, komenda w: Jugendschutzlager Moringen 14 września 1943 . . . .
Jugendschutzlager Dallgow / Döberitz, komenda w: Uckermark 1 czerwca 1944 . . . .
Jugendschutzlager Litzmannstadt (Łódź) 1 grudnia 1942 . . . .
Jugendschutzlager Litzmannstadt, komenda w: Gut Dzierzazna 12 stycznia 1943 . . . .
Jugendschutzlager Litzmannstadt, komenda w: Tuchingen (Konstantynów) 16 sierpnia 1943 . . . .
Jugendschutzlager Moringen 15 sierpnia 1940 9 kwietnia 1945 1674 . .
Jugendschutzlager Uckermark bei Ravensbrück 1 czerwca 1942 20 kwietnia 1945 1039 . .
Jugendschutzlager Volpriehausen, komenda w: Jugendschutzlager Moringen 1 lipca 1944 4 kwietnia 1945 273 . .
Jumpravmuiza . . . . patrz: Jungfernhof
Jungfern Breschan (Panenské Břežany) bei Prag / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 11 lutego 1944 . . Flossenbürg .
Jungfern Breschan 1 lipca 1942 . . Theresienstadt .
Jungfernhof (Jumpravmuiza) bei Riga 3 grudnia 1941 31 grudnia 1942 388 . .

K

Kaaden . . . . patrz: Krondorf
Kaisiadorys . . . . patrz: Koschedaren
Kallies / Pommern (Pomorze) 1 lipca 1944 1 stycznia 1945 180 Ravensbrück .
Kaltenbrunn / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Kaltenkirchen, powiat Segeberg . 17 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Kalthof / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . . . Stutthof .
Kaltwasser, powiat Waldenburg / NiederSchlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 1 sierpnia 1944 28 lutego 1945 207 Groß-Rosen .
Kamenicky Senov . . . . patrz: Stein-Schönau
Kamenz / Niederschlesien . . . Groß-Rosen .
Karlsfeld, powiat Dachau 11 lipca 1944 . . Dachau .
Karlshagen, powiat Usedom-Wollin 22 maja 1943 . . Ravensbrück .
Karolina . . . . patrz: Charlottengrube
Käsemark / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 21 października 1939 21 października 1941 720 Stutthof .
Kassel 20 stycznia 1941 25 stycznia 1941 5 Buchenwald .
Kassel 13 listopada 1942 9 grudnia 1942 26 Buchenwald .
Kassel-Druseltal 5 lipca 1943 . . Buchenwald .
Kattowitz (Katowice) 20 stycznia 1944 31 stycznia 1945 371 Auschwitz .
Kauen (Kaunas) / Litauen (Litwa) 15 września 1943 18 sierpnia 1944 333 . .
Kauen-Alexoten (Kaunas-Aleksotas) . 15 lipca 1944 . Kauen .
Kauen-Schanzen (Kaunas-Sanciai) 16 grudnia 1943 12 lipca 1944 206 Kauen .
Kaufbeuren / Bayern 23 maja 1944 . . Dachau .
Kaufering (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Landsberg, Lager I, Landsberg 29 lipca 1944 27 kwietnia 1945 268 Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager II . . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager III 1 maja 1944 . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager IV, Hurlach . 25 kwietnia 1945 . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager IX . . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager Türkheim . 27 kwietnia 1945 . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager V, Utting . . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager VII, Erpfting 1 września 1944 . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager VIII . . . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager X, Utting . 26 kwietnia 1945 . Dachau .
Kaufering, powiat Landsberg, Lager XI 1 października 1944 27 kwietnia 1945 206 Dachau .
Kaunas . . . . patrz: Kauen
Kazlu Ruda / Litauen (Litwa) . 31 lipca 1944 . Kauen .
Kedahnen (Kedainiai) / Litauen (Litwa) . 31 lipca 1944 . Kauen .
Kelbra, powiat Sangerhausen (Kyffhäuser) . . . Mittelbau-Dora .
Kemna bei Wuppertal-Beyenburg 5 lipca 1933 19 stycznia 1934 194 . .
Kempten / Allgäu 18 czerwca 1944 1 grudnia 1944 163 Dachau .
Kempten / Allgäu, Sachse KG. 15 września 1943 . . Dachau .
Kerestowo / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Kiel / Schleswig-Holstein . . . Neuengamme .
Kiew / Ukraine (Ukraina) 1 lipca 1942 1 kwietnia 1943 270 Sachsenhausen .
Kirchham bei Pocking, powiat Griesbach 6 marca 1945 2 maja 1945 56 Flossenbürg .
Kirkenes / Norwegen (Norwegia) 28 kwietnia 1942 10 listopada 1942 192 . .
Kislau, gmina Mingolsheim / Baden 1 kwietnia 1933 31 maja 1936 1140 . .
Kittlitztreben, powiat Bunzlau / NiederSchlesien (Dolny Śląsk) 1 lutego 1944 11 lutego 1945 370 Groß-Rosen .
Kiviöli / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Kladno / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 26 lutego 1942 22 czerwca 1943 476 Theresienstadt .
Klagenfurt / Österreich (Austria) 19 listopada 1943 8 maja 1945 529 Mauthausen-Gusen .
Kleefelde (Koniczynka) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 1 stycznia 1945 . . Stutthof .
Klein Machnow (Frauenlager, obóz kobiecy) 1 marca 1944 30 kwietnia 1945 419 Sachsenhausen .
Klein Machnow (Männerlager, obóz męski) 1 grudnia 1942 30 kwietnia 1945 869 Sachsenhausen .
Klein Radisch / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Niesky . . . Groß-Rosen .
Kleinbodungen, powiat Nordhausen (przedtem: powiat Grafschaft Hohenstein) . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Kleinmünchen-Ebelsberg . . . . patrz: Linz III
Klooga / Estland (Estonia) 15 września 1943 19 września 1944 364 Vaivara .
Klützow bei Stargard 18 marca 1943 . . Ravensbrück .
Knellendorf, powiat Kronach 11 grudnia 1944 12 kwietnia 1945 121 Flossenbürg .
Kobier (Kobior), powiat Pleß 1 października 1942 30 września 1943 359 Auschwitz .
Koblenz . . . . patrz: Dernau
Kochem . . . . patrz: Cochem-Bruttig
Kochendorf, powiat Heilbronn 3 września 1944 9 kwietnia 1945 216 Natzweiler-Struthof .
Kohling (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 28 września 1939 18 listopada 1939 50 Stutthof .
Kokoschken (Kokoszki) . . . . patrz: Burggraben
Kolkau, powiat Lauenburg / Pommern (Pomorze) 1 lutego 1945 4 maja 1945 93 Stutthof .
Köln-Deutz, Westwaggon . 15 marca 1945 . Buchenwald .
Köln-Niehl, Fordwerke 10 sierpnia 1944 . . Buchenwald .
Köln-Stadt 15 sierpnia 1944 25 października 1944 70 Buchenwald .
Kolpin, powiat Fürstenwalde . 15 lutego 1945 . Sachsenhausen .
Koniczynka . . . . patrz: Kleefelde
Königs Wusterhausen 9 lutego 1943 26 kwietnia 1945 797 Sachsenhausen .
Königsberg / Neumark . . . Ravensbrück .
Königsberg / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 19 sierpnia 1944 15 stycznia 1945 146 Stutthof .
Königssee, powiat Berchtesgaden . 19 września 1944 . Dachau .
Königstein / Elbe, powiat Pirna / Sachsen . 17 marca 1945 . Flossenbürg .
Königszelt . . . Groß-Rosen .
Konstantynow (Tuchingen) 5 stycznia 1940 16 sierpnia 1943 . . patrz: Durchgangslager Konstantinow
Kopalnia Fürsten . . . . patrz: Fürstengrube
Köpenick . . . . patrz: Berlin-Köpenick
Korben (Chorabie) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie), komenda w: Thorn OT . 18 stycznia 1945 . Stutthof .
Koschedaren (Kaisiadorys) / Litauen (Litwa) . 31 lipca 1944 . Kauen .
Kottern, gmina Sankt Mang 1 października 1943 27 kwietnia 1945 566 Dachau .
Krakau-Plaszow (Außenkommando) . 7 sierpnia 1944 . Krakau-Plaszow .
Krakau-Plaszow 11 stycznia 1944 15 stycznia 1945 364 . .
Kraliky . . . . patrz: Grulich
Kranichfeld, powiat Weimar 24 maja 1941 31 grudnia 1942 577 Buchenwald .
Kraslice . . . . patrz: Graslitz
Kratzau I und II, powiat Reichenberg (Chrastava) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Krenau (Chrzanów), obwód Krakau . . . . patrz: Janinagrube
Kretinga . . . . patrz: Krottingen
Kretschamberg . . . . patrz: Kittlitztreben
Krivoklat . . . . patrz: Pürglitz
Krobia (Chorabie-Krobia) . . . . patrz: Korben
Krondorf (Korunní), powiat Kaaden / Sudetenland (Kraj Sudetów) 19 sierpnia 1942 15 lipca 1944 686 Flossenbürg .
Krottingen (Kretinga) / Litauen (Litwa) . . . Riga-Kaiserwald .
Krücklham . . . Stutthof patrz: Mittergars
Krumau (Krzemieniewo), powiat Neumark / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 15 września 1944 18 stycznia 1945 123 . .
Krusevac / Serbien (Serbia) 1 grudnia 1941 31 grudnia 1943 750 . .
Krzemieniewo . . . . patrz: Krumau
Kschepenitz (Křepenice) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw), komenda w: Janowitz 18 marca 1945 . . Flossenbürg .
Ksiazeca bei Myslowitz . . . . patrz: Fürstengrube
Kudowa . . . . patrz: Sackisch
Kuhberg . . . . patrz: Ulm-Kuhberg
Kuhlen (Männerlager, obóz męski), gmina Rickling / Schleswig-Holstein 1 lipca 1933 30 listopada 1933 149 . .
Kulmhof a. d. Neer (Chełmno) / Warthegau (Kraj Warty) 8 grudnia 1941 18 stycznia 1945 1120 . .
Kunda / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Kurben (Kurbe) / Lettland (Łotwa) . . . Riga-Kaiserwald .
Kuremaa / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Kurzbach bei Oppeln / Oberschlesien (Górny Śląsk) . 31 stycznia 1945 . Groß-Rosen .
Küstrin 16 maja 1943 30 kwietnia 1945 704 Sachsenhausen .
Kyffhäuser . . . . patrz: Kelbra

L

La Risiera / Triest, Italien (Włochy) 1 października 1943 30 kwietnia 1945 569 . .
Laagberg . . . . patrz: Fallersleben
Labroque . . . . patrz: Schirmeck-Vorbruck
Ladelund bei Flensburg . 16 grudnia 1944 . Neuengamme .
Lagedi / Estland (Estonia) 29 lipca 1944 19 września 1944 50 Vaivara .
Łagiewniki Śląskie . . . . patrz: Hohenlinde
Lagischa (Lagisza Cementownia), powiat Bedzin 15 czerwca 1943 6 września 1944 441 Auschwitz .
Lambrecht . . . . patrz: St.Lambrecht
Landeshut / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 16 lipca 1944 8 maja 1945 292 Groß-Rosen .
Landsberg . . . . patrz: Kaufering
Landsberg / Lech . . . Dachau .
Landshut / Bayern . 6 lutego 1945 . Dachau .
Langenbielau, powiat Reichenbach / NiederSchlesien (Dolny Śląsk) 1 stycznia 1944 8 maja 1945 487 Groß-Rosen .
Langendiebach, powiat Hanau 1 stycznia 1942 28 marca 1945 1167 Hinzert / Buchenwald .
Langenhagen / Hannover 2 października 1944 15 kwietnia 1945 193 NEuengamme .
Langenhorn . . . . patrz: Hamburg-Langenhorn
Langensalza (przedtem: powiat Langensalza / Sachsen) . 11 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Langenstein . . . . patrz: Halberstadt-Zwieberge, Maifisch
Langfuhr . . . . patrz: Danzig-Langfuhr
Langlütjen . . . . patrz: Bremerhaven
Lannach . . . . patrz: Schloß Lannach
Laoküla / Estland (Estonia) . . . . patrz: Lodensee
Lärche bei Lehmwasser, powiat Waldenburg / NiederSchlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Lathen 4 kwietnia 1940 12 kwietnia 1940 8 Neusustrum .
Lauenburg in Pommern (Frauenlager, obóz kobiecy) / Pommern (Pomorze) . . . Buchenwald, od 1 kwietnia 1942 Stutthof .
Lauenburg in Pommern (Männerlager, obóz męski) / Pommern (Pomorze) 11 listopada 1941 . . Buchenwald, od 1 kwietnia 1942 Stutthof .
Lauingen II, powiat Dillingen . . . Dachau .
Laurahütte (Siemianowice Śląskie), powiat Kattowitz / Oberschlesien (Górny Śląsk) 1 kwietnia 1944 24 stycznia 1945 293 Auschwitz .
Leau . . . . patrz: Plömnitz
Lechfeld . . . . patrz: Kaufering, Lager IV, Hurlach
Leeuwarden / Holland (Holandia) . . . Hertogenbosch .
Lehesten . . . . patrz: Saalfeld
Leibisch (Lubicz) / Danzig-Westpreußen = (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . . . Stutthof .
Leibnitz . . . . patrz: Graz
Leimbach . . . . patrz: BadSalzungen
Leipzig, Firma Mansfeld . . . Buchenwald .
Leipzig-Schönau 20 sierpnia 1944 30 kwietnia 1945 250 Buchenwald .
Leipzig-Schönefeld, Hasag . 19 kwietnia 1945 . Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
Leipzig-Thekla 6 marca 1943 . . Buchenwald .
Leitmeritz a. d. Elbe (Litoměřice) / Sudetenland (Kraj Sudetów), SS-Kommendantur B 5 27 marca 1944 8 maja 1945 401 Flossenbürg .
Leitmeritz a. d. Elbe, Richard II (Litoměřice) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Flossenbürg .
Leitmeritz-Elsabe a. d. Elbe (Litoměřice) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 22 listopada 1944 8 maja 1945 166 Flossenbürg .
Lemberg (Lwów) / Galizien (Galicja), Deutsche Ausrüstungs GmbH. 13 stycznia 1944 30 czerwca 1944 167 Lublin .
Lendzin . . . . patrz: Günthergrube
Lengenfeld 11 października 1944 14 kwietnia 1945 183 Flossenbürg .
Lengerich, powiat Tecklenburg . 1 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Lenta / Lettland (Łotwa) . . . . patrz: Riga Lenta
Lenzing, gmina Oberachmann / OberÖsterreich (Górna Austria) 3 listopada 1944 5 maja 1945 182 Mauthausen-Gusen .
Leonberg . 30 marca 1945 . Natzweiler-Struthof .
Leopoldshall, powiat Bernburg 28 grudnia 1944 . . Buchenwald .
Lerbeck / Westfalen 1 października 1944 1 kwietnia 1945 180 Neuengamme .
Leske (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 30 września 1939 . . Stutthof .
Lety bei Pisek (Lety u Písku) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) . . Obozy koncentracyjne Lety i Hodonin .
Libau (Liepaja) (Frauenlager, obóz kobiecy) / Kurland (Kurlandia) . . . . .
Libau (Liepaja) (Männerlager, obóz męski) / Kurland (Kurlandia) 5 lipca 1941 16 grudnia 1941 161 . .
Libiaz Maly . . . . patrz: Janinagrube
Lichtenburg (Frauenlager, obóz kobiecy) / Sachsen 15 grudnia 1937 15 maja 1939 510 Buchenwald .
Lichtenburg (Männerlager, obóz męski) / Sachsen 28 marca 1933 9 sierpnia 1937 1571 Buchenwald .
Lichtenburg / Sachsen 11 września 1940 27 września 1940 16 . .
Lichtenrade . . . . patrz: Berlin-Lichtenrade
Lichterfelde . . . . patrz: Berlin-Lichterfelde
Lichtewerden (Lichtvard / Světlá) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 11 listopada 1944 6 maja 1945 175 Auschwitz .
Liebau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Lieberose, powiat Beeskow (przedtem: powiat Lübben) 1 grudnia 1943 2 lutego 1945 421 Sachsenhausen .
Liebhof, powiat Viechtach 3 czerwca 1943 . . Dachau .
Liepaja . . . . patrz: Libau
Limmer . . . . patrz: Hannover-Limmer
Lind . . . . patrz: SchloßLind
Lindau / Bodensee, komenda w: Passau . . . Mauthausen-Gusen .
Linden . . . . patrz: Hannover-Linden
Lindloh 19 kwietnia 1940 8 maja 1940 19 Neusustrum .
Lingen 9 lipca 1940 17 lipca 1940 8 Neusustrum .
Linz / OberÖsterreich (Górna Austria), Aufräumungskommando . . . Mauthausen-Gusen .
Linz I / OberÖsterreich (Górna Austria) 11 stycznia 1943 3 sierpnia 1944 562 Mauthausen-Gusen .
Linz II / OberÖsterreich (Górna Austria), Bockgasse 27 lutego 1944 5 maja 1945 428 Mauthausen-Gusen .
Linz III / OberÖsterreich (Górna Austria), Kleinmünchen-Ebelsberg 22 maja 1944 5 maja 1945 343 Mauthausen-Gusen .
Lippstadt, Lippstädter Eisen-und Metallwerke 31 lipca 1944 2 kwietnia 1945 242 Buchenwald .
Lippstadt, Westfälische Metall-Industrie AG 20 listopada 1944 2 kwietnia 1945 132 Buchenwald .
Lissa . . . . patrz: Breslau-DeutschLissa
Litomerice . . . . patrz: Leitmeritz
Lobositz (Lovosice), powiat Leitmeritz (Litoměřice) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 20 maja 1944 . . Flossenbürg .
Lochau, obwód Bregenz 7 kwietnia 1945 . . Dachau .
Lochhausen . . . . patrz: München-Allach, BMW
Lodensee (Laoküla) / Estland (Estonia), podkomenda w: Klooga . 19 września 1944 . Vaivara .
Lohausen . . . . patrz: Düsseldorf-Lohausen
Lohof . . . . patrz: Unterschleißheim
Loibl-Paß, powiat Klagenfurt 2 czerwca 1943 7 maja 1945 695 Mauthausen-Gusen .
Longwy-Thil / Frankreich (Francja) 19 czerwca 1944 4 września 1944 75 Natzweiler-Struthof .
Lörenskog . . . . patrz: Bredtvedt
Lovosice . . . . patrz: Lobositz
Lowitz / Pommern (Pomorze) . . . Stutthof .
Lübben, powiat Lübben / Spreewald 1 lipca 1944 23 kwietnia 1945 292 Sachsenhausen .
Lübberstedt, powiat Wesermünde . 30 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Lubicz . . . . patrz: Leibisch
Lublin (Frauenlager, obóz kobiecy) / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo), Gartenstraße 12 1 października 1942 24 lipca 1944 653 . .
Lublin (Männerlager, obóz męski) / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo), Gartenstraße 12 1 października 1941 24 lipca 1944 1013 . .
Lublin / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo), Alter Flughafen 22 października 1943 24 lipca 1944 272 . .
Lublin / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo), Deutsche Ausrüstungswerke 22 października 1943 24 lipca 1944 272 . .
Ludwigsdorf, powiat Glatz (Kłodzko) / Schlesien (Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Lukow . . . . patrz: Charlottengrube
Lulkau (Lulkowo) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 1 stycznia 1945 . . Stutthof .
Lulkowo . . . . patrz: Lulkau
Lungitz (Gusen III), komenda w: Gusen . 5 maja 1945 . Mauthausen-Gusen .
Lütjenburg, powiat Plön / Schleswig-Holstein . 30 marca 1945 . Neuengamme .
Lützelhöhe, Amtshauptmannschaft Flöha, komenda w: KL Sachsenburg 19 kwietnia 1934 16 sierpnia 1934 117 Sachsenburg .
Lützkendorf, gmina Krumpa, powiat Querfurt 14 lipca 1944 21 stycznia 1945 187 Buchenwald .
Luxemburg (Frauenlager, obóz kobiecy) . . . Ravensbrück .
Lwow . . . . patrz: Lemberg

M

Magdeburg 19 marca 1945 . . Buchenwald .
Magdeburg, Brabag . 16 lutego 1945 . Buchenwald .
Magdeburg, Ferngasversorgung 31 maja 1943 17 października 1943 137 Buchenwald .
Magdeburg-Polte (Frauenlager, obóz kobiecy) . 13 kwietnia 1945 . Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
Magdeburg-Polte (Männerlager, obóz męski) 3 listopada 1944 . . Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
Mainz-Finthen . . . . patrz: Finthen
Mainz-Weisenau 1 stycznia 1942 . . Hinzert .
Majdanek . . . . patrz: Lublin
Malchow bei Neu-Strelitz, powiat Waren 1 stycznia 1943 1 maja 1945 840 Ravensbrück .
Malines . . . . patrz: Mechelen / Belgien (Belgia)
Malken (Malki), powiat Brodnica 1 kwietnia 1944 28 stycznia 1945 297 Stutthof .
Maly-Trostinec bei Minsk . 30 czerwca 1944 . . .
Mannheim-Sandhofen . . . Hinzert .
Mannheim-Sandhofen (Waldhof) 27 września 1944 31 marca 1945 184 Natzweiler-Struthof .
Mansfeld . . . . patrz: Leipzig, Firma Mansfeld
Mariahütte, komenda w: Hinzert . . . . .
Marienfelde . . . . patrz: Berlin-Marienfelde
Marienwerder / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 2 października 1941 31 października 1941 29 Stutthof .
Markirch (Sainte-Marie-aux-Mines) / Elsaß (Alzacja) . . . Natzweiler-Struthof .
Markkleeberg, powiat Leipzig 31 sierpnia 1944 15 kwietnia 1945 225 Buchenwald .
Markt Schwaben, powiat Ebersberg . 23 kwietnia 1945 . Dachau .
Marktstädt . . . . patrz: Fünfteichen
Märzbachtal, powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Märzdorf . . . . patrz: Merzdorf
Matzkau, Freie Stadt Danzig 28 listopada 1939 2 listopada 1942 1054 Stutthof .
Mauthausen-Gusen, obwód Perg / OberÖsterreich (Górna Austria) 8 sierpnia 1938 5 maja 1945 2427 . .
Mechelen (Malines) / Belgien (Belgia) 17 czerwca 1942 4 września 1944 797 . .
Mehltheuer, powiat Plauen / Sachsen 2 grudnia 1944 16 kwietnia 1945 134 Flossenbürg .
Meißen / Sachsen 1 stycznia 1945 . . Flossenbürg .
Melk / NiederÖsterreich (Dolna Austria) 20 kwietnia 1944 19 kwietnia 1945 359 Mauthausen-Gusen .
Meppen 2 kwietnia 1940 7 lipca 1940 95 Neusustrum .
Meppen-Versen . 1 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Merseburg . . . . patrz: Niedersachswerfen
Merzdorf (Riesengebirge), Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Merzen (Mierzynek) powiat Lipa / Westpreußen (Prusy Zachodnie) . 14 stycznia 1945 . Stutthof .
Merzhausen . . . Hinzert .
Mettenheim . . . . patrz: Mühldorf
Metz / Frankreich (Francja), mit Fort Göben, Kasematte I 6 sierpnia 1943 . . Natzweiler-Struthof .
Metz, SS-Sonderlager 1 listopada 1943 17 sierpnia 1944 286 . .
Meuselwitz, powiat Altenburg / Thüringen 5 października 1944 12 kwietnia 1945 187 Buchenwald .
Mezimesti . . . . patrz: Halbstadt
Michelbach 12 sierpnia 1940 . . Hinzert .
Mielec bei Tarnow / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 12 czerwca 1944 22 lipca 1944 40 Krakau-Plaszow .
Mielenz / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . . . Stutthof .
Mierzynek . . . . patrz: Merzen
Mildenberg, Brandenburg . . . Ravensbrück .
Misburg . . . . patrz: Hannover-Misburg
„Missler” . . . . patrz: Bremen-Findorf
Mistelbach a. d. Zaya / NiederÖsterreich (Dolna Austria) . . . Mauthausen-Gusen .
Mittelbau . . . . patrz: Dora-Mittelbau
Mittelsteine, powiat Glatz (Kłodzko) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 23 sierpnia 1944 30 kwietnia 1945 247 Groß-Rosen .
Mittergars, powiat Wasserburg, komenda w: Mühldorf 1 października 1944 30 kwietnia 1945 209 Dachau .
Mittersill . . . . patrz: Schloß-Mittersi ll
Mittweida / Sachsen 9 października 1944 . . Flossenbürg .
Mockethal-Zatzschke bei Pirna / Sachsen 10 stycznia 1945 8 maja 1945 118 Flossenbürg .
Mödling . . . . patrz: Wien-Hinterbrühl-Seegrotte
Moerdijk / Holland (Holandia) 26 marca 1943 . . Hertogenbosch .
Mölln, powiat Lauenburg 1 grudnia 1944 30 kwietnia 1945 149 Neuengamme .
Monowitz (Monowice) (Auschwitz III), powiat Biala bei Krakau 31 maja 1942 27 stycznia 1945 957 Auschwitz .
Moosbach . . . . patrz: Kottern
Morchenstern (Smržovka) / Reichenau bei Gablonz (Rychnov u Jablonce nad Nisou) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 15 marca 1945 . Groß-Rosen .
Moringen . . . . patrz: Jugendschutzlager Moringen
Moringen-Solling (Frauenlager, obóz kobiecy) 7 czerwca 1933 21 marca 1938 1724 . .
Moringen-Solling (Männerlager, obóz męski) 10 kwietnia 1933 29 listopada 1933 229 . .
Moschendorf . . . . patrz: Hof-Moschendorf
Most . . . . patrz: Brüx
Motischin (Motyčín (dzisiaj: Kladno-Švermov)) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 1 marca 1942 1 października 1942 210 Theresienstadt .
Muck . . . . patrz: Uffing-Muck
Müggelheim . . . . patrz: Sachsenhausen (SS-Baubrigade II)
Müggenhahl / Pommern (Pomorze), Firma Dirksen 21 października 1939 19 sierpnia 1940 298 Stutthof .
Mühldorf, powiat Mühldorf 24 lipca 1944 2 maja 1945 278 Dachau .
Mühlhausen / Elsaß . . . Natzweiler-Struthof .
Mühlhausen, powiat Mühlhausen i. Th. . 4 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Mülsen St. Micheln, powiat Glauchau 27 stycznia 1944 15 kwietnia 1945 438 Flossenbürg .
München, Bartolith-Werke 12 listopada 1942 18 grudnia 1942 36 Dachau .
München, Bergmannschule 22 stycznia 1945 . . Dachau .
München, Bombensuchkommando . . . Dachau .
München, Chemische Werke . . . Dachau .
München, Ehrengut 7 kwietnia 1942 11 września 1942 154 Dachau .
München, Gartenbaubetrieb Nützl 1 września 1943 . . Dachau .
München, Gestapo . . . Dachau .
München, Höchlstraße . . . Dachau .
München, Katastropheneinsatz . . . Dachau .
München, Königinstraße . . . Dachau .
München, Lebensborn 15 czerwca 1942 . . Dachau .
München, Leopoldstraße . . . Dachau .
München, Loden-Frey 13 czerwca 1944 . . Dachau .
München, Mannschaftshäuser 5 listopada 1942 18 listopada 1942 13 Dachau .
München, Oberbürgermeister . . . Dachau .
München, Parteikanzlei . 22 kwietnia 1945 . Dachau .
München, Reichsbahn . . . Dachau .
München, Reichsführer SS . . . Dachau .
München, Reichsführer, SS-Adjutantur . . . Dachau .
München, Reichsführer, SS-Hauptkasse . 3 marca 1945 . Dachau .
München, Reichskriminalpolizeiamt . . . Dachau .
München, Schuhhaus Meier . . . Dachau .
München, Sprengkommando . . . Dachau .
München, SS-Oberabschnitt Süd, Möhlstraße . . . Dachau .
München, SS-Standortkommandantur, Bunkerbau . . . Dachau .
München, SS-Standortkommandantur, Kabelbau . . . Dachau .
München, Thomae, Großschlachterei 21 sierpnia 1942 1 listopada 1942 70 Dachau .
München-Allach, BMW 22 lutego 1943 . . Dachau .
München-Allach, Krankenlager . . . Dachau .
München-Allach, OT-Bau . . . Dachau .
München-Allach, Porzellan-Manufaktur 2 czerwca 1941 . . Dachau .
München-Freimann, Ausbesserungswerk . . . Dachau .
München-Freimann, Dykerhoff & Widmann 19 września 1942 10 grudnia 1942 81 Dachau .
München-Freimann, SS-Standortverwaltung 10 listopada 1941 . . Dachau .
München-Giesing, Kamerawerk . . . Dachau .
München-Oberföhring, Bauleitung der Waffen-SS . . . Dachau .
München-Riem, OT . . . Dachau .
München-Riem, SS-Reit-und Fahrschule . . . Dachau .
München-Schwabing, Schwester Pia 19 stycznia 1937 18 grudnia 1942 2129 Dachau .
München-Sendling 16 marca 1942 1 grudnia 1942 255 Dachau .
Münichholz . . . . patrz: Steyr-Münichholz
Murru / Estland (Estonia) . . . . .
Mysen / Norwegen . . . . .
Myslowitz = Myslowice . . . . patrz: Fürstengrube

N

Nachhammer / Schlesien (Śląsk) . . . Auschwitz .
Nagelstal (Naguszewo), komenda w: Thorn OT . 30 listopada 1944 . Stutthof .
Namslau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . . . Groß-Rosen .
Narwa (Narva) / Estland (Estonia) 15 września 1943 29 lutego 1944 164 Vaivara .
Narwa-Hungerburg (Narva-Joesuu) / Estland (Estonia) 1 października 1943 31 grudnia 1943 90 Vaivara .
Natzweiler-Struthof 1 maja 1941 30 września 1944 1229 . .
Nawitz, powiat Lauenburg / Pommern (Pomorze) . 9 marca 1945 . Stutthof .
Neckarbischofsheim, powiat Sinsheim, komenda w: Neckarelz I und II 1 września 1944 31 marca 1945 210 Natzweiler-Struthof .
Neckarelz I und II, powiat Mosbach 21 marca 1944 30 marca 1945 369 Natzweiler-Struthof .
Neckargartach-Heilbronn . . . Natzweiler-Struthof .
Neckargerach, powiat Mosbach, komenda w: Neckarelz I und II . 31 marca 1945 . Natzweiler-Struthof .
Neckarzimmern . . . . patrz: Neckarelz I i II
Neesen, powiat Minden, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Porta Westfalica . . . . .
Neisse (Nysa) a. d. Glatz, Glatzoer Neisse (Nysa Kłodzka) / Oberschlesien (Górny Śląsk) 1 stycznia 1944 . . Groß-Rosen .
Netzkater, powiat Grafschaft Hohenstein / Harz, komenda w: Harzungen . . . Mittelbau-Dora .
Neu Rohlau (Nová Role) bei Karlsbad / Sudetenland (Kraj Sudetów) 7 grudnia 1942 18 kwietnia 1945 851 Ravensbrück, od 1 września 1944 Flossenbürg .
Neuaubing . . . . patrz: Germering
Neubrandenburg bei Neustrelitz 1 marca 1943 29 kwietnia 1945 778 Ravensbrück .
Neubrücke, gmina Hoppstädten-Weiersbach, powiat Kreuznach . 18 marca 1945 . Hinzert / Buchenwald .
Neuburg / Donau . . . Dachau .
Neudachs (Jaworzno) / Schlesien (Śląsk) 15 czerwca 1943 19 stycznia 1945 574 Auschwitz .
Neudamm . . . Sachsenhausen .
Neudorf . . . . patrz: Wiener-Neudorf
Neuengamme wraz z: SS-Baubrigade I (od 12 marca 1943), SS-Baubrigade II (od 1 września 1942) i SS-Eisenbahn-Baubrigade 11 (od 5 lutego 1945). 1 września 1938 5 maja 1945 2404 do 3 czerwca 1940 Sachsenhausen .
Neuenland . . . . patrz: Bremen-Neuenland
Neufahrn / Bayern . . . Dachau .
Neufahrwasser . . . . patrz: Danzig-Neufahrwasser
Neugraben . . . . patrz: Hamburg-Neugraben
Neuhammer / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 1 marca 1945 . Groß-Rosen .
Neukölln . . . . patrz: Berlin-Neukölln
Neumark . . . . patrz: Berlstedt
Neunkirchen, powiat Mosbach 1 listopada 1944 . . Natzweiler-Struthof .
Neusalz / Oder, powiat Freystadt / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 lipca 1944 28 lutego 1945 237 Groß-Rosen .
Neustadt . . . . patrz: WienerNeustadt
Neustadt / Coburg 7 września 1944 6 kwietnia 1945 209 Buchenwald .
Neustadt in Holstein / Schleswig-Holstein . . . Neuengamme .
Neustadt, powiat Neustadt / Oberschlesien (Górny Śląsk) 26 września 1944 19 stycznia 1945 113 Auschwitz .
Neustadt-Glewe / Mecklenburg 1 września 1944 2 maja 1945 241 Ravensbrück .
Neustassfurt . . . . patrz: Stassfurt
Neustift . . . . patrz: Innsbruck II
Neustrelitz-Fürstensee . 30 kwietnia 1945 . Ravensbrück .
Neusustrum, z podkomendami: Arenberg, Dörpen, Lathen, Lindloh, Lingen, Meppen i Werlte 1 lutego 1933 . . . patrz: Arenberg, Dörpen, Lathen, Lindloh, Lingen, Meppen i Werlte
Neu-Ulm 5 lipca 1943 . . Dachau .
Nickelswalde / Reichgau (okręg Rzeszy) Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . . . Stutthof .
Niederfuhr (Niskie Brodno) / Westpreußen (Prusy Zachodnie) . 31 stycznia 1945 . Stutthof .
Niedergebra, powiat Grafschaft Hohenstein, komenda w: Kleinbodungen . . . Mittelbau-Dora .
Niederhagen in Wewelsburg / Westfalen, powiat Büren 1 stycznia 1940 . . do 31 sierpnia 1941 Sachsenhausen, od 1 września 1941 do 30 kwietnia 1943 Wewelsburg, od 1 maja 1943 Buchenwald .
Niederkampen . . . . patrz: Zeyersniederkampen
Niederoderwitz / Sachsen . . . Groß-Rosen .
Niederorschel, powiat Worbis / Sachsen . 1 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Niedersachswerfen, Mittelbau III, powiat Grafschaft Hohenstein . 30 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Niederschöneweide . . . . patrz: Berlin-Niederschöneweide
Niehl . . . . patrz: Köln-Niehl
Niemegk / Brandenburg 1 kwietnia 1944 28 kwietnia 1945 387 Sachsenhausen .
Niesky, powiat Rothenburg / Niederschlesien Dolny Śląsk . 18 kwietnia 1945 . Groß-Rosen .
Nimptsch / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 8 stycznia 1945 27 stycznia 1945 19 Groß-Rosen .
Nis (Nisch) / Serbien (Serbia) 1 września 1941 15 września 1944 1094 . .
Niskie Brodno . . . . patrz: Niederfuhr
Nonnweiler, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . . .
Nordhausen / Sachsen-Anhalt . . . Buchenwald .
Nordhausen / Sachsen-Anhalt, Boelcke-Kaserne 8 stycznia 1945 11 kwietnia 1945 93 Mittelbau-Dora .
Nossen bei Dresden 5 listopada 1944 . . Flossenbürg .
Nova Role . . . . patrz: Neu Rohlau
Nürnberg 12 maja 1941 . . Dachau, od 16 czerwca 1943 Flossenbürg .
Nürnberg, Chillingworth Werke 5 września 1943 . . Flossenbürg .
Nürnberg, Siemens-Schuckert-Werke 18 października 1944 9 marca 1945 141 Flossenbürg .

O

Ober Altstadt (Hořejší Staré Město), powiat Trautenau / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Ober Wüstegiersdorf, powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 15 maja 1944 8 maja 1945 353 Groß-Rosen .
Oberdorf, gmina Hindelang, powiat Kempten . . . . patrz: Bad Oberdorf
Oberehnheim (Obernai) / Elsaß (Alzacja) 15 grudnia 1942 . . Natzweiler-Struthof .
Oberföhring . . . . patrz: München-Oberföhring
Ober-Hohenelbe . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Oberilzmühle . . . . patrz: Passau I
Obernai . . . . patrz: Oberehnheim
Oberndorf bei Hermsdorf / Thüringen 16 listopada 1944 . . Buchenwald .
Obernheide / Oldenburg . 6 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Obersitz (Obrzycko) / Wartheland 15 marca 1942 . . Stutthof .
Oberstdorf / Birgsau, powiat Sonthofen 1 sierpnia 1943 . . Dachau .
Obertaufkirchen . . . . patrz: Thalheim
Obertraubling bei Regensburg 20 lutego 1945 . . Flossenbürg .
Obrigheim . . . . patrz: Neckarelz I i II
Obrzycko . . . . patrz: Obersitz
Ochtumsand . . . . patrz: Bremen-Ochtumsand
Oederan, powiat Flöha / Sachsen 12 września 1944 14 kwietnia 1945 212 Flossenbürg .
Oertelsbruch . . . . patrz: Saalfeld
Oetztal / Österreich (Austria) . . . Dachau .
Offenburg (Männerlager, obóz męski) / Baden . . . Natzweiler-Struthof .
Ohrdruf S III, powiat Gotha / Thüringen 6 listopada 1944 1 kwietnia 1945 145 Buchenwald .
Oldenburg 19 grudnia 1942 . . Esterwegen .
Oldendorf patrz: Preußisch Oldendorf . . . . .
Oliva . . . . patrz: Danzig-Oliva
Ommen / Holland (Holandia) 1 maja 1943 10 kwietnia 1945 699 . .
Oranienburg 21 marca 1933 31 marca 1935 730 . .
Oranienburg 1 lipca 1943 21 kwietnia 1945 650 Sachsenhausen .
Orlowo . . . . patrz: Adlershorst
Oslawan (Oslavany) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 4 kwietnia 1942 30 sierpnia 1943 506 Theresienstadt .
Osnabrück (Männerlager, obóz męski) 3 czerwca 1933 31 sierpnia 1933 88 . .
Osterode / Harz, „Dachs 4”, komenda w: Niedersachswerfen . . . Mittelbau-Dora .
Osterode / Harz, „Heber” . 10 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Osterort . . . . patrz: Bremen-Osterort
Osthofen / Hessen 15 kwietnia 1933 24 maja 1934 399 . .
Ostrov . . . . patrz: Schlackenwerth
Ostrovacka Ada 25 sierpnia 1942 11 listopada 1942 76 . .
Oswiecim . . . . patrz: Auschwitz
Ottobrunn, gmina Unterhaching 1 marca 1944 . . Dachau .
Owinska . . . . patrz: Treskau

P

Pabenschwand / Österreich (Austria) 1 marca 1943 . . Dachau .
Palemonas / Litauen (Litwa) . 7 lipca 1944 . Kauen .
Pancevo 22 lipca 1941 30 września 1941 68 . .
Panenské Břežany . . . . patrz: Jungfern Breschan
Papenburg, komenda w: Aschendorfermoor (Höveler und Dieckhaus) 1 stycznia 1942 21 kwietnia 1945 1190 Aschendorfermoor .
Paprotnik . . . . patrz: Chelmek-Paprotnik
Paris, Bahnhof Austerlitz 30 października 1943 12 sierpnia 1944 282 Drancy .
Paris, Camp du Quai de Berey . . . Drancy .
Paris, Hotel de Cahen d’Anvers, rue Bassano 1 października 1943 12 sierpnia 1944 311 Drancy .
Paris, Lager Ost, rue du Faubourg St. Martin 85-87 6 sierpnia 1943 . . Drancy .
Paris, Magazin de Meubles Levitan 18 lipca 1943 12 sierpnia 1944 384 Drancy .
Parschnitz (Poříčí), powiat Trautenau / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Passau I, Oberilzmühle 16 października 1942 2 maja 1945 916 Dachau, od 18 listopada 1942 Mauthausen-Gusen .
Passau II, Waldwerke Passau-Ilzstadt . 7 listopada 1944 . Mauthausen-Gusen .
Passau III, gmina Jandelsbrunn, komenda w: Passau I . . . Mauthausen .
Peenemünde . . . . patrz: Karlshagen
Pegokręg bei Graz / Österreich (Austria) . 14 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Pelplin / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 15 maja 1940 30 czerwca 1940 45 Stutthof .
Pelters (Peltre) bei Metz 31 marca 1942 . . Natzweiler-Struthof .
Penig, powiat Rochlitz / Sachsen 15 stycznia 1945 15 kwietnia 1945 90 Buchenwald .
Perg / OberÖsterreich (Górna Austria), Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Mauthausen-Gusen . . . Mauthausen-Gusen .
Petershagen, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Stutthof . . . Stutthof .
Peterswaldau, powiat Reichenbach / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . . . Groß-Rosen .
Petrovgrad (Groß Betschkerek, Veliki Beckerek) 20 lipca 1942 2 października 1944 792 . .
Pfaffenhofen / Bayern . . . Dachau .
Pfersee . . . . patrz: Augsburg-Pfersee
Pithiviers / Frankreich (Francja) 14 maja 1941 30 września 1942 496 . .
Plansee (Frauenlager, obóz kobiecy), gmina Breitenwang / Tirol, Österreich (Austria) 26 września 1944 . . Dachau .
Plansee (Männerlager, obóz męski), gmina Breitenwang / Tirol, Österreich (Austria) . 5 maja 1945 . Dachau .
Plantlünne . . . Esterwegen .
Plaszow . . . . patrz: Krakau
Plattenwald patrz: Kochendorf . . . . patrz: Krakau
Plattling bei Deggendorf 20 lutego 1945 24 kwietnia 1945 64 Flossenbürg .
Plauen / Sachsen, Horn GmbH 9 listopada 1944 31 marca 1945 142 Flossenbürg .
Plauen / Sachsen, Industriewerke AG 23 września 1944 14 kwietnia 1945 201 Flossenbürg .
Plauen / Sachsen, Plauener Baumwollspinnerei AG 18 września 1944 14 kwietnia 1945 206 Flossenbürg .
Pławy (Plawy; Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Bielitz-Land / Oberschlesien (Górny Śląsk) 3 stycznia 1945 18 stycznia 1945 15 Auschwitz .
Pławy (Plawy; Männerlager, obóz męski), powiat Bielitz-Land / Oberschlesien (Górny Śląsk) 20 grudnia 1944 18 stycznia 1945 28 Auschwitz .
Plömnitz, powiat Bernburg / Anhalt, Bahnstation Baalberg 22 sierpnia 1944 . . Buchenwald .
Pluwig, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . Hinzert .
Pocking . . . . patrz: Kirchham
Pölitz / Pommern (Pomorze) 27 czerwca 1944 18 kwietnia 1945 291 Stutthof .
Pöllert, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . Hinzert .
Pollnhof . . . . patrz: Dachau-Pollnhof
Polte . . . . patrz: Magdeburg-Polte
Pomorskie . . . . patrz: Pelplin
Poniatowa, powiat Pulawy / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 22 października 1943 31 lipca 1944 279 Lublin .
Poperwahlen (Popervale) / Lettland (Łotwa) . 31 grudnia 1944 . Riga-Kaiserwald .
Poppenbüttel-Sasel . . . . patrz: Hamburg-Sasel
Poříčí . . . . patrz: Parschnitz
Porschdorf über Bad Schandau / Sachsen 3 lutego 1945 8 maja 1945 95 Flossenbürg .
Porta-Westfalica bei Barkhausen-Lerbeck . . . . patrz: Barkhausen
Poschetzau (Božičany), powiat Elbogen / Sudetenland (Kraj Sudetów) 19 sierpnia 1944 . . Flossenbürg .
Posen (Fort VII w Poznaniu) 10 października 1939 25 kwietnia 1944 (później przekształcony na fabrykę „Telefunken”) 1659 patrz: KL Posen
Potsdam-Babelsberg . . . Sachsenhausen .
Pottenstein / Oberfranken 12 października 1942 15 kwietnia 1945 903 Flossenbürg .
Pottenstein / Oberfranken, komenda w: Nürnberg . . . Flossenbürg .
Prag (Praha) . . . . patrz: Jungfern Breschan
Praust bei Danzig 7 lipca 1944 31 stycznia 1945 204 Stutthof .
Prawienischken (Pravieniskis) / Litauen (Litwa) 1 listopada 1943 . . Kauen .
Präzifix . . . . patrz: Dachau Präzifix
Prenzlau / Brandenburg . 27 kwietnia 1945 . Ravensbrück .
Prettin, powiat Torgau 3 października 1941 . . Sachsenhausen .
Preußisch Oldendorf . . . Esterwegen .
Preußisch Stargard (Starogard) bei Dirschau / Marienburg . . . Stutthof .
Primstal, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . Hinzert .
Pröbbernau / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 31 października 1939 27 marca 1941 507 Stutthof .
Puck . . . . patrz: Putzig
Pulawy, Lublin 13 czerwca 1944 22 lipca 1944 39 Lublin .
Pürglitz (Křivoklát) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 10 kwietnia 1942 6 czerwca 1942 56 Theresienstadt .
Pürschkau / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 22 października 1944 22 stycznia 1945 90 Groß-Rosen .
Pustków, powiat dębicki / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) . . . . .
Putki / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Putzig (Puck) / Westpreußen (Prusy Zachodnie) . 31 marca 1945 . Stutthof .

Q

Quedlinburg 20 kwietnia 1942 7 stycznia 1943 257 Buchenwald .
Quedlinburg . 13 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Quednau 1 czerwca 1933 . . . .
Quesendorf (Gwiździny), powiat Neumark / Westpreußen (Prusy Zachodnie) . 15 stycznia 1945 . Stutthof .

R

Rabenstein (Rabstein, Rabštejn) bei Böhmisch Kamnitz / Sudetenland (Kraj Sudetów) 26 sierpnia 1944 8 maja 1945 252 Flossenbürg .
Radolfzell, powiat Konstanz 19 maja 1941 16 stycznia 1945 1317 Dachau .
Radom / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 17 stycznia 1944 31 stycznia 1945 374 Lublin .
Raguhn / Anhalt 7 lutego 1945 13 kwietnia 1945 66 Buchenwald .
Rajsko, powiat Biala bei Krakau . . . Auschwitz .
Rambau (Männerlager, obóz męski), gmina Schüddelkau / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 7 października 1939 18 października 1939 11 Stutthof .
Rappenau . . . . patrz: Bad Rappenau
Rastatt / Baden . . . Natzweiler-Struthof .
Rastatt / Baden . 2 grudnia 1944 . Schirmeck-Vorbruck .
Rastdorf 13 grudnia 1938 29 lutego 1944 1876 Esterwegen .
Rathen . . . . patrz: Königstein
Rathenow bei Stendal . 27 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Rathmannsdorf . . . . patrz: Porschdorf
Rauscha, powiat Görlitz, komenda w: Bunzlau I . 16 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Ravensbrück 15 maja 1939 30 kwietnia 1945 2145 . .
Rechlin, powiat Waren bei Neustrelitz 1 stycznia 1943 8 maja 1945 847 Ravensbrück .
Redl-Zipf . . . . patrz: Schlier Redl-Zipf
Regensburg / Bayern 19 marca 1945 23 kwietnia 1945 34 Flossenbürg .
Regenstein, Forst, komenda w: Blankenburg / Harz 1 lutego 1945 30 kwietnia 1945 89 Mittelbau-Dora .
Rehmsdorf . . . . patrz: Tröglitz
Reichenau (Rychnov u Jablonce nad Nisou) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 13 marca 1944 8 maja 1945 415 Groß-Rosen .
Reichenbach . . . . patrz: Langenbielau
Reinickendorf . . . . patrz: Berlin-Reinickendorf
Reinsfeld I und II, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . Hinzert .
Retzow . . . . patrz: Rechlin
Reuth bei Erbendorf 12 stycznia 1945 30 kwietnia 1945 108 Flossenbürg .
Reval (Tallinn) / Estland (Estonia) . 22 września 1944 . Vaivara .
Rheinsberg / Brandenburg . . . Ravensbrück .
Rieben / Pommern (Pomorze) 3 lutego 1945 10 marca 1945 37 Stutthof .
Ried im Innpowiat / OberÖsterreich (Austria) . . . Mauthausen-Gusen .
Riederloh, komenda w: Kaufbeuren 20 września 1944 8 stycznia 1945 108 Dachau .
Riem . . . . patrz: München-Riem
Riga-"Kaiserwald” (Riga) „Meza Parks” 15 marca 1943 1 października 1944 556 . .
Riga, Balastdamm 18 sierpnia 1943 7 sierpnia 1944 349 Riga-Kaiserwald .
Riga, Dünawerke 18 sierpnia 1943 1 lipca 1944 313 Riga-Kaiserwald .
Riga, Heereskraftfahrzeugpark 18 sierpnia 1943 6 sierpnia 1944 348 Riga-Kaiserwald .
Riga, Heereskraftfahrzeugpark, Park Hirtenstraße, komenda w: Riga, Heereskraftfahrzeugpark 31 stycznia 1944 6 sierpnia 1944 186 Riga-Kaiserwald .
Riga, Lenta 18 sierpnia 1943 . . Riga-Kaiserwald .
Riga, Mühlgraben 18 sierpnia 1943 . . Riga-Kaiserwald .
Riga, Reichsbahn 18 sierpnia 1943 . . Riga-Kaiserwald .
Riga, Spilwe 5 lipca 1943 . . Riga-Kaiserwald .
Riga, Truppenwirtschaftslager 18 marca 1943 . . Riga-Kaiserwald .
Riga-Meza Parks . . . . patrz: Riga-Kaiserwald
Riga-Strasdenhof, Anodenwerkstatt, komenda w: Riga-Strasdenhof, Widzemer Chaussee, AEG 1 czerwca 1944 30 sierpnia 1944 89 Riga-Kaiserwald .
Riga-Strasdenhof, Widzemer Chaussee, AEG 1 sierpnia 1943 25 września 1944 414 Riga-Kaiserwald .
Riga-Strasdenhof, Widzemer Chaussee, Fabrikarbeiten 18 sierpnia 1943 6 sierpnia 1944 348 Riga-Kaiserwald .
Rijen / Holland (Holandia) . . . . patrz: Gilze Rijen
Risiera . . . . patrz: La Risiera
Rochlitz / Sachsen 14 września 1944 28 marca 1945 194 Flossenbürg .
Rohrdorf . . . . patrz: Thansau
Röhrigshof / Hessen 1 listopada 1944 31 marca 1945 150 . .
Romainville . . . . patrz: Fort de Romainville
Roman . . . . patrz: Bruss-Sophienwalde
Roosendaal / Holland (Holandia) . . . Hertogenbosch .
Rosenberg (Różankowo) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 1 stycznia 1945 . . Stutthof .
Rosenberg i. Westpr. / Ostpreußen . . . Stutthof .
Rosenheim / Bayern . . . Dachau .
Rossla, powiat Sangerhausen (przedtem: powiat Merseburg) . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Rosslau, Anhalt 19 lutego 1934 . . . .
Rostock-Schwarzenforst 1 lipca 1943 1 maja 1945 660 Ravensbrück .
Rothenburg, powiat Merseburg / Thüringen 24 października 1944 . . Buchenwald .
Rothschwaige, gmina Karlsfeld, komenda w: Karlsfeld . 31 lipca 1944 . Dachau .
Rottleberode, powiat Merseburg, Bauleitung A 5 und Mittelwerke GmbH 13 marca 1944 4 kwietnia 1945 381 Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Rottleberode, powiat Merseburg, Maschinenbaukommando B 4 und Mittelwerke GmbH . 4 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Rottleberode, powiat Merseburg, Thyrawerke und Mittelwerke GmbH . 4 kwietnia 1945 . Buchenwald, od 21 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Rozankowo . . . . patrz: Rosenberg
Rtyně . . . . patrz: Hertine
Rückenau (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 25 września 1939 28 grudnia 1939 93 Stutthof .
Rudau (Männerlager, obóz męski) / Ostpreußen . . . . .
Russenschin (Russoschin) / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 13 września 1944 31 stycznia 1945 138 Stutthof .
Rybnik . . . . patrz: Charlottengrube
Rychnov . . . . patrz: Reichenau
Rydultau . . . . patrz: Charlottengrube

S

Saal a.d. Donau, powiat Kelheim . 15 kwietnia 1945 . Flossenbürg .
Saalfeld / Thüringen 7 września 1943 19 kwietnia 1945 582 Buchenwald .
Saarburg I und II, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Hinzert . . . Hinzert .
Saarow . . . . patrz: Bad Saarow
Sabac (Schabatz) / Serbien (Serbia) 20 lipca 1941 30 września 1944 1150 . .
Sabac-Senjak (Schabatz-Senjak) 30 września 1941 31 marca 1942 180 . .
Sachsenburg, powiat Flöha / Sachsen 3 maja 1933 9 września 1937 1566 . .
Sachsenhausen, wraz z: SS-Baubrigade I, SS-Baubrigade II, SS-Baubrigade III, SS-Baubrigade IV, SS-Baubrigade V-West, SS-Baubrigade IX, SS-Eisenbahn-Baubrigade 1 (6), SS-Eisenbahn-Baubrigade 2 (7), SS-Eisenbahn-Baubrigade 8, SS-Eisenbahn-Baubrigade 10, SS-Eisenbahn-Baubrigade 11, SS-Eisenbahn-Baubrigade 12, SS-Eisenbahn-Baubrigade 13 1 sierpnia 1936 22 kwietnia 1945 3141 . .
Sackisch / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Sainte-Marie-aux-Mines . . . . patrz: Markirch
Saloniki, „Baron Hirsch” 6 lutego 1943 7 sierpnia 1943 181 . .
Salza . . . . patrz: Mittelbau-Dora
Salzbrunn . . . . patrz: Bad Salzbrunn
Salzburg . 4 maja 1945 . Dachau .
Salzburg, Bombensuchkommando 27 listopada 1944 4 maja 1945 157 Dachau .
Salzburg, Hellbrunner Allee 1 grudnia 1944 . . Dachau .
Salzburg, Kapitelplatz . . . Dachau .
Salzburg, Sprengkommando 12 stycznia 1945 4 maja 1945 112 Dachau .
Salzburg-Schürich 11 grudnia 1942 28 grudnia 1942 17 Dachau .
Salzgitter 1 sierpnia 1943 . . Neuengamme .
Salzgitter-Drütte . . . . patrz: Drütte
Salzgitter-Watenstedt . . . . patrz: Watenstedt
Salzungen . . . . patrz: BadSalzungen
Salzwedel / Sachsen 10 lipca 1944 15 kwietnia 1945 275 Neuengamme .
Salzweg . . . . patrz: Passau I
Sanciai . . . . patrz: Kauen-Schanzen
Sandbostel 15 kwietnia 1945 . . Neuengamme .
Sandhofen . . . . patrz: Mannheim-Sandhofen
Sandweier . . . . patrz: Iffezheim
Sasel . . . . patrz: Hamburg-Sasel
Saskoschin (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 26 września 1940 25 listopada 1940 59 Stutthof .
Säuferwassergraben / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Saulokręg / Württemberg 13 września 1943 . . Dachau .
Schabatz . . . . patrz: Sabac
Schandelah, powiat Braunschweig 8 maja 1944 12 kwietnia 1945 334 Neuengamme .
Schanzen . . . . patrz: Kauen-Schanzen
Schatzlar (Žacléř) / Sudetenland (Kraj Sudetów) . Groß-Rosen .
Schaulen (Siauliai) / Litauen (Litwa) 17 września 1943 21 lipca 1944 304 Kauen .
Schellmühl . . . . patrz: Danzig-Schellmühl
Scherokopas . . . . patrz: Schirkenpaß
Schertendorf / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 28 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Schippenbeil / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 21 września 1944 . . Stutthof .
Schirkenpaß (Scherokopas) (Szerokopas), powiat Thorn 1 sierpnia 1944 31 stycznia 1945 180 Stutthof .
Schirmeck-Vorbruck (Labroque) / Baden-Elsaß 15 lipca 1940 . . . .
Schlachters, powiat Lindau, gmina Sigmarszell . 7 kwietnia 1945 . Dachau .
Schlackenwerth (Ostrov nad Ohří), obwód Karlsbad / Sudetenland (Kraj Sudetów) 17 maja 1943 . . Flossenbürg .
Schleissheim, powiat München 5 października 1941 . . Dachau .
Schlieben (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Schweinitz . 8 maja 1945 . Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
Schlieben (Männerlager, obóz męski), powiat Schweinitz 16 sierpnia 1944 30 kwietnia 1945 254 Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
„Schlier Redl-Zipf”, gmina Vöcklamarkt und Pfaffing / Oberdonau (Górna Austria) 10 października 1943 3 maja 1945 563 Mauthausen-Gusen .
Schloß Dammsmühle . . . . patrz: Dammsmühle
Schloß Eisenberg . . . . patrz: Eisenberg
Schloß Friedenthal . . . . patrz: Friedenthal
Schloß Hartheim / Oberdonau (Austria) . . . Mauthausen-Gusen .
Schloß Itter / Tirol 7 lutego 1943 5 maja 1945 808 Dachau .
Schloß Jungfern Breschan . . . . patrz: Jungfern Breschan
Schloß Lannach / Steiermark, komenda w: Schloß Mittersill . 8 maja 1945 . Mauthausen-Gusen .
Schloß Lind / Steiermark 22 czerwca 1942 3 maja 1945 1031 Dachau, od 20 listopada 1944 Mauthausen-Gusen .
Schloß Mittersill, powiat Zell am See . 8 maja 1945 . Mauthausen-Gusen .
Schloß Neuhirschstein, komenda w: Dresden N 23, Bauleitung der Waffen-SS und Polizei 7 października 1943 . . Flossenbürg .
Schnarchenreuth / Bayern 13 marca 1945 22 kwietnia 1945 39 Theresienstadt .
Schömberg, powiat Balingen 16 grudnia 1943 . . Natzweiler-Struthof .
Schönau . . . . patrz: Leipzig-Schönau
Schönebeck, powiat Calbe, Junkerswerke 19 marca 1943 12 kwietnia 1945 743 Buchenwald .
Schönebeck, powiat Calbe, Radiatorenwerk 3 marca 1945 12 kwietnia 1945 39 Buchenwald .
Schönefeld / Brandenburg . 20 kwietnia 1945 . Ravensbrück, później Sachsenhausen .
Schönefeld patrz: Leipzig-Schönefeld . . . . .
Schönheide, powiat Schwarzenberg / Sachsen 21 lutego 1945 15 kwietnia 1945 54 Flossenbürg .
Schönhorst (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 24 sierpnia 1941 29 września 1941 35 Stutthof .
Schönnbrunn . . . . patrz: Wien-Schönbrunn
Schönsee (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 23 listopada 1939 17 stycznia 1942 774 Stutthof .
Schönwalde . . . . patrz: Dammsmühle
Schönwarling / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 8 marca 1940 11 czerwca 1941 453 Stutthof .
Schönwarling / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 7 listopada 1943 . . Stutthof .
Schoorl / Holland (Holandia) 1 lutego 1941 30 września 1941 239 . .
Schörzingen, powiat Rottweil 20 lutego 1944 19 kwietnia 1945 419 Natzweiler-Struthof .
Schoten (Schooten) / Belgien (Belgia), komenda w: Mechelen 1 lipca 1942 30 czerwca 1944 719 Mechelen .
Schwabing . . . . patrz: Munchen-Schwabing
Schwäbisch-Hall . . . . patrz: Hessenthal
Schwabmünchen . . . . patrz: Kaufering
Schwarzenfelde / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 23 października 1941 10 listopada 1941 17 Stutthof .
Schwarzenforst . . . . patrz: Rostock-Schwarzenforst
Schwarzheide / Brandenburg 5 lipca 1944 16 kwietnia 1945 281 Sachsenhausen .
Schwechat II patrz: Wien-Floridsdorf II . . . . .
Schwechat III . . . . patrz: Wien-Floridsdorf III
Schwechat, gmina Wien-Schwechat 30 sierpnia 1943 13 lipca 1944 313 Mauthausen-Gusen .
Schweidnitz / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 stycznia 1944 . . Groß-Rosen .
Schwerte / Ruhr, powiat Iserlohn 6 kwietnia 1944 . . Buchenwald .
Schwesing . . . . patrz: Husum-Schwesing
Schwientochlowitz (Świętochłowice) . . . . patrz: Eintrachthütte
Schwindratzheim / Baden-Elsaß . 31 października 1944 . Natzweiler-Struthof .
Seehausen . . . . .
Seehausen, powiat Weilheim . . . Dachau .
Seerappen / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 21 września 1944 15 stycznia 1945 114 Stutthof .
Seestadtl (Ervěnice) (Männerlager, obóz męski) / Reichsgau Sudetenland (Okręg Rzeszy Kraj Sudetów) 1 września 1944 7 października 1944 36 Flossenbürg .
Seifhennersdorf, powiat Zittau 17 stycznia 1944 16 marca 1945 419 Flossenbürg .
Semlin (Zemun), Messeplatz von Belgrad 28 października 1941 31 maja 1944 933 . .
Sendling . . . . patrz: München-Sendling
Senftenberg . . . . patrz: Schwarzheide
Sennelager, gmina Augustdorf, Lippe 20 listopada 1944 5 kwietnia 1945 135 Buchenwald .
Sennheim (Cernay) 1 stycznia 1943 . . Natzweiler-Struthof .
Seuferwassergraben . . . . patrz: Säuferwassergraben
Siauliai . . . . patrz: Schaulen
Siblin, gmina Ahrensböck / Oldenburg, podkomenda w: Glasau . . . . .
Siebenhirten . . . . patrz: Mistelbach
Siegmar-Schönau bei Chemnitz / Sachsen 10 września 1944 31 stycznia 1945 141 Flossenbürg .
Siemensstadt . . . . patrz: Berlin-Siemensstadt
Siemianowice Śląskie (Siemianowitz bei Kattowitz) / Oberschlesien . . . . patrz: Laurahütte
Skrochowitz (Skrochovice) / Sudetenland (Kraj Sudetów) 15 września 1939 31 grudnia 1939 106 . .
Slawentzitz (Sławencice) . . . . patrz: Blechhammer
Sobibor, powiat Wlodawa / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 7 maja 1942 30 listopada 1943 563 . .
Sömmerda, powiat Weißensee / Thüringen 20 września 1944 30 kwietnia 1945 220 Buchenwald .
Sonda / Estland (Estonia) . . . Vaivara .
Sonneberg-West / Thüringen 14 września 1944 8 maja 1945 234 Buchenwald .
Sonnenburg / Neumark 20 marca 1933 23 kwietnia 1934 393 . .
Sonthofen / Bayern . . . Dachau patrz: Bruss-Sophienwalde
Sophienwalde . . . . .
Sorau / Niederlausitz 20 grudnia 1943 . . Flossenbürg .
Soski / Estland (Estonia) 15 września 1943 . . Vaivara .
Sosnowitz (Sosnowice) / Oberschlesien (Górny Śląsk) 31 sierpnia 1943 17 stycznia 1945 497 Auschwitz .
Spaichingen, powiat Tuttlingen . 18 kwietnia 1945 . Natzweiler-Struthof .
Spandau patrz: Berlin-Spandau . . . . .
Spilwe patrz: Riga-Spilwe . . . . .
Spitzingsee, powiat Miesbach 1 października 1941 21 grudnia 1941 80 Dachau .
St. Aegyd am Neuwalde 2 listopada 1944 4 kwietnia 1945 152 Mauthausen-Gusen .
St. Georgen (Gusen II) 9 marca 1944 5 maja 1945 416 Mauthausen-Gusen .
St. Georgenthal / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
St. Georgenthal (Jiřetín), obwód Warnsdorf bei Rumburg / Sudetenland (Kraj Sudetów) 15 października 1944 28 lutego 1945 133 Flossenbürg .
St. Gilgen am Wolfgangsee, obwód Salzburg 1 stycznia 1938 18 grudnia 1942 1787 Dachau .
St. Johann / Tirol 20 sierpnia 1940 30 czerwca 1941 310 Dachau .
St. Lambrecht (Frauenlager, obóz kobiecy), obwód Murnau+B2229 13 maja 1942 . . Ravensbrück, od 1 września 1944 Mauthausen-Gusen .
St. Lambrecht (Männerlager, obóz męski), obwód Murnau 13 maja 1942 . . Dachau, od 20 listopada 1942 Mauthausen-Gusen .
St. Micheln . . . . patrz: Mülsen-St. Micheln
St. Michielsgestel / Holland (Holandia) 1 stycznia 1943 . . Hertogenbosch .
St. Oetzen, powiat Neustadt a.d. Waldnaab, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Flossenbürg . . . . .
St. Valentin, obwód Amstetten . 21 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
St. Wolfgang 1 czerwca 1938 31 sierpnia 1938 90 Dachau .
St.-Marie-aux-Mines . . . . patrz: Markirch
Stara Kuznia (także: Stara Kuznica) . . . . patrz: Althammer
Stara Wies . . . . patrz: Altdorf
Stargard . . . . patrz: Preußisch Stargard
Stargard / Pommern (Pomorze) 1 lipca 1943 31 stycznia 1945 570 Ravensbrück .
Stari Trg / Serbien (Serbia) 1 maja 1942 26 maja 1943 385 . .
Starnberg / Bayern . . . Dachau .
Starogard . . . . patrz: Preußisch Stargard
Staßfurt, powiat Calbe 13 września 1944 11 kwietnia 1945 208 Buchenwald .
Staßfurt, powiat Calbe, Wälzer & Co. . 11 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Stavern / Norwegen (Norwegia) 1 listopada 1943 . . . .
Steegen, Oberforstamt 1 października 1942 . . Stutthof .
Steegen, Unterdeichverband 1 czerwca 1943 30 września 1943 119 Stutthof .
Stefanau bei Olmütz 15 marca 1939 28 września 1939 193 . .
Steinhöring / Bayern . 28 kwietnia 1945 . Dachau .
Steinhöring / Bayern 1 sierpnia 1943 2 maja 1945 631 Ravensbrück .
Steinort, gmina Groß-Steinort / Ostpreußen . . . Stutthof .
Stein-Schönau (Kamenický Šenov) bei Tetschen / Sudetenland (Kraj Sudetów) 22 września 1944 22 stycznia 1945 120 Flossenbürg .
Stempeda, powiat Sangershausen, komenda w: Rottleberode . 31 marca 1945 . Mittelbau-Dora .
Stephanskirchen, powiat Rosenheim . . . Dachau .
Stettin (Szczecin) . . . Stutthof .
Stettin-Bredow 1 października 1933 14 marca 1934 163 . .
Steyr-Münichholz / Oberdonau (Górna Austria) 14 marca 1942 5 maja 1945 1131 Mauthausen-Gusen .
Stoboi (Stoboy) / Ostpreußen . . . Stutthof .
Stöcken . . . . patrz: Hannover-Stöcken
Stolp / Pommern (Pomorze) 26 sierpnia 1944 31 marca 1945 215 Stutthof .
Storkow . . . . patrz: Bad Saarow
Strasburg (Brodnica) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 30 listopada 1944 . . Stutthof .
Strasdenhof . . . . patrz: Riga-Strasdenhof
Strausberg, Brandenburg . . . Sachsenhausen .
Strellentin / Pommern . . . Stutthof .
Strobl . . . . patrz: Bad Ischl
Stulln / Bayern 1 lutego 1942 17 października 1942 256 Flossenbürg .
Stutthof 1 września 1939 30 kwietnia 1945 2039 . .
Sudelfeld, powiat Miesbach 22 czerwca 1940 . . Dachau .
Südspitze (Sydspissen) / Norwegen (Norwegia) 26 kwietnia 1942 . . . .
Suhl / Thüringen 15 lipca 1943 3 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Sulza . . . . patrz: BadSulza
Svatava . . . . patrz: Zwodau
Sydspissen . . . . patrz: Südspitze
Szerokopas . . . . patrz: Schirkenpaß

T

Tailfingen . . . . patrz: Hailfingen
Tallinn . . . . patrz: Reval
Tannenwald, gmina Dornholzhausen / Obertaunuskreis 7 grudnia 1944 31 marca 1945 114 Buchenwald .
Tannhausen, powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Tannroda, powiat Weimar / Thüringen 12 czerwca 1942 4 listopada 1942 142 Buchenwald .
Tarnogaj . . . . patrz: Breslau-Dürrgoy
Tarthun . . . . patrz: Westeregeln
Taucha (Frauenlager, obóz kobiecy), powiat Leipzig . 6 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Taucha (Männerlager, obóz męski), powiat Leipzig 10 października 1944 6 kwietnia 1945 176 Buchenwald .
Tegel . . . . patrz: Berlin-Tegel
Teichwolframsdorf / Thüringen . . . Flossenbürg .
Tempelhof . . . . patrz: Berlin-Tempelhof „Columbia”
Terezín . . . . patrz: Theresienstadt
Ternberg, obwód Steyr / OberÖsterreich (Górna Austria) 14 maja 1942 19 września 1944 845 Mauthausen-Gusen .
Terningmoen / Norwegen . . . . .
Terranowa / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 20 marca 1940 31 marca 1941 371 Stutthof .
Thalfang . . . Hinzert .
Thalheim, gmina Obertaufkirchen, komenda w: Mühldorf . 30 kwietnia 1945 . Dachau .
Thansau, gmina Rohrdorf, powiat Rosenheim . 17 stycznia 1945 . Dachau .
Thekla . . . . patrz: Leipzig-Thekla
Theresienstadt (Terezín) / Reichsprotektorat Böhmen und Mähren (Protektorat Czech i Moraw) 24 listopada 1941 3 maja 1945 1239 . .
Thil . . . . patrz: Longwy-Thil
Thorn (Toruń) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie), AEG-Kabel 1 lipca 1944 26 stycznia 1945 205 Stutthof .
Thorn (Toruń) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie), Frontreparaturbetrieb 30 października 1944 . . Stutthof .
Thorn (Toruń) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie), OT 26 sierpnia 1944 21 stycznia 1945 145 Stutthof .
Thorn (Toruń) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie), SS-Neubauleitung und Truppenwirtschaftslager 23 lipca 1940 12 kwietnia 1941 259 Stutthof .
Tiefstack . . . . patrz: Hamburg-Tiefstack
Tiegenhagen / Westpreußen (Prusy Zachodnie), Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Stutthof . . . . .
Tiegenhof / Westpreußen (Prusy Zachodnie), Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Stutthof . . . . .
Tölz . . . . patrz: Bad Tölz
Tonndorf, powiat Weimar / Thüringen 2 stycznia 1939 . . Buchenwald .
Topolica bei Bar 17 września 1943 19 października 1943 32 . .
Torokręg / Elbe, Sachsen 4 września 1944 26 kwietnia 1945 232 Buchenwald .
Torun . . . . patrz: Thorn
Trachenberge . . . . patrz: Dresden-Trachenberge
Traunstein / Bayern 8 października 1942 10 grudnia 1942 62 Dachau .
Trautenstein, powiat Blankenburg . . . Buchenwald, od 1 listopada 1944 Mittelbau-Dora .
Trawniki, powiat Lublin / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 22 października 1943 . . Lublin .
Trebbin . . . . patrz: Glau-Trebbin
Treblinka II, powiat Sokolow bei Warschau (Sokołów koło Warszawy) 1 czerwca 1942 30 listopada 1943 539 . .
Trebnitz / Brandenburg . . . Sachsenhausen .
Treis, powiat Cochem, komenda w: Cochem-Bruttig . . . Natzweiler-Struthof .
Trepca 29 sierpnia 1942 22 listopada 1944 803 . .
Treskau (Owinska) / Wartheland 30 sierpnia 1943 20 stycznia 1945 500 Groß-Rosen .
Treuenbrietzen . . . . patrz: Belzig
Trier, Festungs-Dienststelle . . . Hinzert / Buchenwald .
Trier, Oberbauleitung 26 marca 1940 . . Hinzert / Buchenwald .
Trier, Sicherungsstab 2 czerwca 1940 . . Hinzert / Buchenwald .
Triest (Trieste) . . . . patrz: La Risiera
Tröglitz, gmina Rehmsdorf, powiat Zeitz / Thüringen 5 czerwca 1944 . . Buchenwald .
Tromsdalen / Norwegen (Norwegia) 4 czerwca 1943 . . . .
Tromsö . . . . patrz: Südspitze
Trostberg, powiat Traunstein . 3 maja 1945 . Dachau .
Trostinec . . . . patrz: Maly-Trostinec
Troyl . . . . patrz: Danzig-Troy l
Trunz / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) . . . Stutthof .
Trutenau, Ortsteil Grebinerwald 21 listopada 1939 19 lipca 1940 238 Stutthof .
Trutzkirch . . . . patrz: Tutzing
Trzebinia, powiat Krenau / Schlesien (Śląsk) 1 lipca 1944 31 stycznia 1945 210 Auschwitz .
Tschechowitz / Schlesien (Śląsk) . 31 grudnia 1944 . Auschwitz .
Tschechowitz-Dziedzitz, powiat Bielsko 1 sierpnia 1944 31 stycznia 1945 180 Auschwitz .
Tuchingen (Konstantynów) . . . . patrz: Jugendschutzlager Litzmannstadt
Türkheim . . . . patrz: Kaufering, powiat Landsberg, Lager Türkheim
Tutzing, powiat Starnberg . . . Dachau .

U

Überlingen / Baden 4 października 1944 21 kwietnia 1945 197 Dachau .
Uckermark . . . Ravensbrück (KL) patrz: Jugendschutzlager Uckermark
Uelzen . 17 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Uffing-Muck, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: (?) . . . . .
Uffing-Seehausen, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Seehausen . . . . .
Ülenurme / Estland (Estonia) . 24 marca 1944 . Vaivara .
Ulm 4 stycznia 1945 11 marca 1945 67 Dachau .
Ulm-Kuhberg 1 listopada 1933 31 lipca 1935 630 . .
Ulven / Norwegen (Norwegia) 1 czerwca 1940 1 stycznia 1943 930 . .
Unna 24 lipca 1943 3 marca 1944 219 Buchenwald .
Unterlüß, Hannover 15 sierpnia 1944 30 kwietnia 1945 255 . .
Unterriexingen, powiat Ludwigsburg, komenda w: Vaihingen 16 listopada 1944 . . Natzweiler-Struthof .
Unterschleißheim, powiat München . 31 października 1942 . Dachau .
Unterschwarzach, powiat Mosbach . . . Natzweiler-Struthof .
Uphusen . 15 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Usedom / Pommern (Pomorze) . 23 kwietnia 1945 . Sachsenhausen .
Utting . . . . patrz: Kaufering

V

Vaihingen / Enz . 7 kwietnia 1945 . Natzweiler-Struthof .
Vaivara / Estland (Estonia) 15 września 1943 29 lutego 1944 164 . .
Valepp, powiat Miesbach 30 października 1944 . . Dachau .
Valepp, powiat Miesbach, Bauleitung 1 listopada 1942 30 listopada 1942 29 Dachau .
Valepp, powiat Miesbach, Bauleitung 16 września 1944 . . Dachau .
Vechelde, Braunschweig, komenda w: Braunschweig, Lager Büssing und Schilldenkmal . . . Neuengamme .
Vegesack . . . . patrz: Bremen-Vegesack
Veliki Beckerek . . . . patrz: Petrovgrad
Velten, powiat Osthavelland 1 marca 1943 20 kwietnia 1945 769 Ravensbrück, później Sachsenhausen .
Venlo / Holland (Holandia) 1 września 1943 . . Hertogenbosch .
Venusberg, powiat Marienberg / Sachsen 15 stycznia 1945 30 kwietnia 1945 105 Flossenbürg .
Verden / Aller . . . Neuengamme .
Versen . . . . patrz: Meppen-Versen
Villingendorf, komenda w: Gaggenau 1 listopada 1944 20 kwietnia 1945 169 Schirmeck-Vorbruck .
Vivikonie . . . . patrz: Wiwikond / Estland (Estonia)
Vöcklabruck / OberÖsterreich (Górna Austria) 6 czerwca 1941 14 maja 1942 338 Mauthausen-Gusen .
Vöcklabruck, komenda w: Schlier Redl-Zipf 11 października 1943 . . Mauthausen-Gusen .
Volpriehausen . . . . patrz: Jugendschutzlager Volpriehausen, komenda w: Moringen
Vorbruck-Schirmeck . . . . patrz: Schirmeck-Vorbruck
Vorderkampen . . . . patrz: Zeyersvorderkampen
Vrchlabi . . . . patrz: Ober-Hohenelbe
Vrchotovy Janovice . . . . patrz: Janowitz
Vught (Vucht) . . . . patrz: Hertogenbosch

W

Wächtersbach, powiat Gelnhausen . . . Hinzert / Buchen .
Wagrein . . . . patrz: Vöcklabruck
Waldenburg (Wałbrzych) / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 1 stycznia 1944 8 maja 1945 487 Groß-Rosen .
Waldhof . . . . patrz: Mannheim-Sandhofen
Waldlager 1, 2 und 3 / Niederschlesien (Dolny Śląsk) komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Walldorf / Hessen 22 sierpnia 1944 23 listopada 1944 91 Natzweiler-Struthof .
Wandsbek . . . . patrz: Hamburg-Wandsbek
Wansleben, Mansfelder Seepowiat . 14 kwietnia 1945 . Buchenwald .
Warmbrunn . . . . patrz: Bad Warmbrunn
Warschau (außer Getto) (Warszawa) (poza granicami getta) / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 15 sierpnia 1943 31 lipca 1944 346 . .
Wartsch / Westpreußen (Prusy Zachodnie) 1 listopada 1939 . . Stutthof .
Wasseralfingen, powiat Aalen 27 września 1944 . . Natzweiler-Struthof .
Watenstedt, Stahlwerke Braunschweig (Frauenlager, obóz kobiecy) / Hermann-Göring-Werke 7 lipca 1944 30 kwietnia 1945 293 Neuengamme .
Watenstedt, Stahlwerke Braunschweig (Männerlager, obóz męski) / Hermann-Göring-Werke . 30 kwietnia 1945 . Nauengamme .
Watenstedt-Salzgitter . . . . patrz: Drütte
Wedel (Frauenlager, obóz kobiecy) / Schleswig-Holstein . 31 grudnia 1944 . Neuengamme .
Wedel (Männerlager, obóz męski) / Schleswig-Holstein . 30 kwietnia 1945 . Neuengamme .
Weferlingen, powiat Gardelegen 22 sierpnia 1944 14 kwietnia 1945 232 Buchenwald .
Weidach . . . . patrz: Kottern
Weilheim, powiat Weilheim . . . Dachau .
Weimar 16 lutego 1942 4 kwietnia 1945 1128 Buchenwald .
Weisenbach / Baden, komenda w: Gaggenau Vorbruck . . . Schirmeck-Vorbruck .
Weißsee / Österreich (Austria), obwód Zell am See . 3 grudnia 1944 . Dachau .
Weißwasser / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 28 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Weißwasser (Bílá Voda), powiat Freiwaldau / Sudetenland (Kraj Sudetów) . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Wels II / Ostmark (Austria), komenda w: Ebensee . 13 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Werden (Essen-Werden) 1 czerwca 1933 . . . .
Werder, powiat Zauch-Belzig 20 marca 1943 . . Sachsenhausen .
Werderhof, gmina Fischerbabke, Arbeitseinsatzstelle (posterunek stanowisk roboczych) z: Stutthof . . . . .
Werlte 2 kwietnia 1940 30 marca 1941 358 Neusustrum .
Wernigerode / Harz 25 marca 1943 11 kwietnia 1945 736 Buchenwald .
Wernigerode / Harz, komenda w: Halberstadt 12 października 1944 5 kwietnia 1945 173 Buchenwald .
Wesola . . . . patrz: Fürstengrube
Wesserling / Elsaß . . . Natzweiler-Struthof .
Wesslinken (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 29 maja 1940 14 października 1940 135 Stutthof .
Westerbork / Holland (Holandia) 1 lipca 1942 12 kwietnia 1945 1031 . Polizeiliches Judendurchgangslager Westerbork
Westeregeln, powiat Wansleben 17 października 1944 . . Buchenwald .
Westerplatte . . . . patrz: Danzig-Westerplatte
Wewelsburg . . . . patrz: Niederhagen-Wewelsburg
Weyer . . . . patrz: Dippoldsau
Wickerode, powiat Sangerhausen . . . Mittelbau-Dora .
Wieliczka, powiat Krakau . . . Krakau-Plaszow .
Wien-AFA-Werke, komenda w: Wien-Floridsdorf . 1 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Wiener Graben Steinbruch . . . . patrz: Mauthausen-Gusen
Wiener Neudorf 2 sierpnia 1943 2 kwietnia 1945 600 Mauthausen-Gusen .
Wiener Neustadt, Rax-Werk GmbH 30 czerwca 1943 20 listopada 1943 140 Mauthausen-Gusen .
Wiener Neustadt, Rax-Werk GmbH 5 lipca 1944 2 kwietnia 1945 267 Mauthausen-Gusen .
Wien-Floridsdorf II (Schwechat II) . 1 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Wien-Floridsdorf III (Schwechat III) . 1 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Wien-Floridsdorf 14 lipca 1944 1 kwietnia 1945 257 Mauthausen-Gusen .
Wien-Hinterbrühl, Arbeitslager Haidfeld, komenda w: Wien-Floridsdorf . . . Mauthausen-Gusen .
Wien-Hinterbrühl, See Grotte, także nazywane „Wien-Mödling”, komenda w: Wien-Floridsdorf . 1 kwietnia 1945 . Mauthausen-Gusen .
Wien-Jedlesee, komenda w: Wien-Floridsdorf 13 lipca 1944 1 kwietnia 1945 258 Mauthausen-Gusen .
Wien-Maria-Lanzendorf . 27 marca 1945 . Mauthausen-Gusen .
Wien-Schönbrunn, Kraftfahrtechnische Lehranstalt, komenda w: Wiener Neustadt . . . Mauthausen-Gusen .
Wien-West, Saurerwerke 21 sierpnia 1944 8 maja 1945 257 Mauthausen-Gusen .
Wiesau / Niederschlesien . . . Groß-Rosen .
Wiesbaden (Frauenlager, obóz kobiecy) 21 czerwca 1943 . . Ravensbrück .
Wiesbaden (Männerlager, obóz męski) . . . Hinzert / Buchenwald .
Wilhelmsburg . . . . patrz: Hamburg-Wilhelmsburg
Wilhelmshaven . . . Neuengamme .
Wilischthal, powiat Stollberg / Sachsen . 15 kwietnia 1945 . Flossenbürg .
Wilmersdorf patrz: Berlin-Wilmersdorf . . . . .
Windau (Ventspils) (Frauenlager, obóz kobiecy) / Lettland (Łotwa) . . . Riga .
Witten-Annen, powiat Witten 16 września 1944 . . Buchenwald .
Wittenberg bei Dessau / Sachsen 8 września 1944 24 kwietnia 1945 226 Sachsenhausen .
Wittenberge, powiat Wittenberge 15 sierpnia 1942 17 lutego 1945 902 Neuengamme .
Wittlich a.d. Mosel, powiat Wittlich 29 kwietnia 1940 28 lutego 1942 659 Hinzert / Buchenwald .
Wittmoor 10 kwietnia 1933 17 października 1933 187 . .
Wiwikond (Viivikonna) (Frauenlager, obóz kobiecy) / Estland (Estonia) . 29 lutego 1944. Vaivara . .
Wiwikond (Viivikonna) (Männerlager, obóz męski) / Estland (Estonia) 15 września 1943 29 lutego 1944 164 Vaivara .
Wöbbelin, powiat Ludwigslust, obwód Schwerin 12 lutego 1945 2 maja 1945 80 Neuengamme .
Woffleben, komenda w: Ellrich 1 stycznia 1945 10 kwietnia 1945 99 Mittelbau-Dora .
Wolfen, powiat Bitterfeld 14 maja 1943 5 kwietnia 1945 681 Ravensbrück, od 1 września 1944 Buchenwald .
Wolfsberg / Niederschlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf 1 maja 1944 8 maja 1945 367 Groß-Rosen .
Wolfsburg . . . . patrz: Arbeitsdorf, gmina Fallersleben
Wolkenburg bei Rochlitz / Sachsen 19 sierpnia 1944 13 kwietnia 1945 234 Flossenbürg .
Wotzlaff (Männerlager, obóz męski) / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) 8 stycznia 1940 5 marca 1940 57 Stutthof .
Woxfelde . . . Dachau .
Wülfert . . . . patrz: Dachau, Wülfert
Wulkow bei Trebnitz / Brandenburg 2 marca 1944 2 lutego 1945 330 Theresienstadt .
Wurach bei Wöhlhof, powiat Miesbach . . . Dachau
Würzburg 17 kwietnia 1943 22 marca 1945 695 Flossenbürg .
„Wüste” . . . . patrz: Gruppe Wüste
Wüstegiersdorf (kompleks „Riese”), powiat Waldenburg / Niederschlesien (Dolny Śląsk) 25 kwietnia 1944 8 maja 1945 373 Groß-Rosen .
Wüstewaltersdorf, powiat Waldenburg / NiederSchlesien (Dolny Śląsk), komenda w: Wüstegiersdorf . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .

Z

Zabjelo 1 września 1943 1 lipca 1944 300 . .
Zablocie / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) 11 stycznia 1944 1 lipca 1944 170 Krakau-Plaszow .
Zacler . . . . patrz: Schatzlar
Zajecar / Serbien (Serbia) 19 kwietnia 1943 12 maja 1943 23 . .
Zakopane, powiat Nowy Targ / Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo) . . . Krakau-Plaszow .
Zangberg, powiat Mühldorf . . . Dachau .
Zangberg, powiat Mühldorf, komenda w: Mühldorf . . . Dachau .
Zasavica / Serbien (Serbia) 1 września 1941 . . . .
Zasole . . . . patrz: Auschwitz
Zatzschke bei Pirna . . . . patrz: Mockethal-Zatzschke
Zehlendorf . . . . patrz: Berlin-Zehlendorf
Zemun . . . . patrz: Semlin
Zepfenhan . . . . patrz: Schörzingen
Zeyersniederkampen / Ostpreußen (Prusy Wschodnie) 27 grudnia 1939 27 stycznia 1941 390 Stutthof .
Zeyersvorderkampen / Danzig-Westpreußen (Gdańsk-Prusy Zachodnie) . 22 marca 1940 . Stutthof .
Ziegankenberg patrz: Danzig-Ziegankenberg . . . . .
Zillerthal-Erdmannsdorf / Niederschlesien (Dolny Śląsk) . 17 lutego 1945 . Groß-Rosen .
Zistersdorf / NiederÖsterreich (Austria) . . . . patrz: Mistelbach
Zittau i.d. Lausitz (Frauenlager, obóz kobiecy) / Sachsen . 8 maja 1945 . Groß-Rosen .
Zittau i.d. Lausitz (Männerlager, obóz męski) / Sachsen 27 stycznia 1945 . . Groß-Rosen .
Zittau i.d. Lausitz / Sachsen . . . Auschwitz .
Zossen . . . . patrz: Wulkow
Zschachwitz, powiat Pirna 14 października 1944 . . Flossenbürg .
Zschopau bei Chemnitz / Sachsen 21 listopada 1944 15 kwietnia 1945 144 Flossenbürg .
Zuffenhausen . . . . patrz: Kochendorf
Zweibrücken . . . Hinzert .
Zwickau / Sachsen 1 marca 1933 31 grudnia 1933 300 . .
Zwickau / Sachsen 30 sierpnia 1944 13 kwietnia 1945 223 Flossenbürg .
Zwieberge . . . . patrz: Halberstadt-Zwieberge
Zwischenahn . . . . patrz: Bad Zwischenahn
Zwodau (Svatava) bei Karlsbad / Sudetenland (Kraj Sudetów) 30 listopada 1943 7 maja 1945 517 Ravensbrück, od 1 września 1944 Flossenbürg .

Bibliografia










Kategorie: Niemieckie obozy koncentracyjne | Listy związane z historią








Informacje na dzień: 28.05.2020 09:54:01 CEST

Źródło: Wikipedia (Autorzy [Historia])    Licencja: CC-by-sa-3.0

Zmiany: Wszystkie zdjęcia i większość powiązanych z nimi elementów projektu zostały usunięte. Niektóre ikony zostały zastąpione przez FontAwesome-Icons. Niektóre szablony zostały usunięte (np. „Artykuł wymaga rozszerzenia) lub przypisane (np.„ Przypisy ”). Klasy CSS zostały usunięte lub zharmonizowane.
Usunięto linki do Wikipedii, które nie prowadzą do artykułu lub kategorii (takie jak „Redlinki”, „linki do strony edycji”, „linki do portali”). Każde łącze zewnętrzne ma dodatkową ikonę FontAwesome. Oprócz drobnych zmian w projekcie usunięto kontener multimediów, mapy, pola nawigacji, wersje mówione i geomikroformaty.

Proszę zanotować: Ponieważ podana treść jest automatycznie pobierana z Wikipedii w danym momencie, ręczna weryfikacja była i nie jest możliwa. Dlatego LinkFang.org nie gwarantuje dokładności i aktualności pozyskanych treści. Jeśli istnieją informacje, które są obecnie niepoprawne lub mają niedokładny wygląd, prosimy o Skontaktuj się z nami: e-mail.
Zobacz też: Znak firmowy wydawcy & Polityka prywatności.